مدیر پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار تهران: سال متفاوت عرضه های اولیه بورسی در راه است

0
۱,۰۰۶ بازدید

#بورس #اوراق_بهادار #اسماعیل_درگاهی

پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، نوشت: اسماعیل درگاهی، مدیر پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار تهران در خصوص مهمترین برنامه های شرکت بورس در سال جاری گفت: اولین برنامه امسال به سرانجام رساندن پرونده های باز سال گذشته است.

مدیر پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار تهران، با اشاره به اینکه از پرونده های سال گذشته حدود ۱۰ شرکت از صنایع مختلف و در اندازه های مختلف آماده عرضه اولیه هستند، اظهار داشت: برخی پرونده ها نیز در حال بررسی است و در برخی پرونده های سال گذشته نیز به نتیجه نهایی رسیده ایم.

درگاهی در ادامه به شرکت های فولاد کاوه جنوب کیش، تامین سرمایه امید و به پرداخت ملت اشاره کرد که آماده عرضه هستند و گفت: هفت شرکت دیگر نیز علاوه بر سه شرکت فوق آمادگی کامل برای عرضه اولیه دارند، اطلاعات این شرکت ها بر روی سایت کدال قرار گرفته است و قابلیت عرضه در بازار را دارند.

این مقام مسول به برنامه سال جدید برای شرکت های جدید الورود اشاره کرد و گفت: در سال جاری به طور تقریبی ۲۰ شرکت علاوه بر شرکت هایی که از سال گذشته در فهرست پذیرش هستند، برای عرضه اولیه در برنامه ها قرار دارد.

وی با ابراز امیدواری برای افزایش تعداد شرکت های در فهرست پذیرش گفت: برنامه هایی هم برای حوزه ابزارهای مالی در شرکت بورس طراحی شده است که توسعه بازار بدهی و توسعه ابزارهای نوین مالی در این برنامه قرار دارد.

مدیر پذیرش شرکت بورس با تاکید بر اینکه برای ورود به بورس باید استانداردهای این بازار را اخذ کرد، اظهار داشت: البته از سال گذشته پروسه پذیرش شرکت ها در بورس تسریع و تسهیل شد و سعی کردیم شرکت ها را برای ورود به این بازار ترغیب کنیم .

وی با اشاره به اینکه برنامه ریزی برای تسریع فرآیند پذیرش در بورس سال گذشته با افزایش تعداد درخواست های پذیرش نمود پیدا کرد، گفت: سال گذشته حدود ۴۵ پرونده باز پذیرش در بورس تهران حاضر بود که در اشل اقتصادی بورس رقم قابل توجهی است.

درگاهی ادامه داد: اما به طور قطع امسال نتایج این تصمیم در عرضه های اولیه بیشتر خودش را نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۶ روی برنامه های آموزشی و کنفرانس های بین المللی تمرکز بیشتری خواهیم داشت، اظهار داشت: در ۱۹ اردیبهشت یک کنفرانس تامین مالی با مشارکت یک موسسه حقوقی که در حال طی مراجل پدیرش در بورس لندن است ، برگزار خواهد شد.

درگاهی به برگزاری کنفرانس تامین مالی با مشارکت یک شرکت Capital Market بر اساس همین رویکرد اشاره کرد و گفت: آن شرکت یک نهاد مالی انگلیسی است که در بازار لندن فعالیت می کند و برگزاری این کنفرانس با حضور شرکت فوق در راستای برنامه های توسعه ابزارهای مالی بود.

مدیر پذیرش شرکت بورس اوراق بهادار تهران، سال ۹۶ را سالی متفاوت در حوزه عرضه های اولیه و پذیرش شرکت های جدید دانست و گفت: در صورتی که بازار کشش لازم را داشته باشد، با توجه به تعداد عرضه ها و حجم شرکت ها امسال سالی متفاوت خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=59462