مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان گفت: خیابان ابوذر پیاده‌راه می‌شود

0
۳۲۹ بازدید

مدیر منطقه ۱۱ #شهرداری #اصفهان گفت: به دنبال اجرای طرح‌های توسعه محور و محرک توسعه در منطقه ۱۱ هستیم از این رو اجرای پیاده راه ابوذر، محور #گردشگری و آزادسازی #کارخانه #روغن_نباتی ناز را در دستور کار قرار دادیم.

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان گفت: به دنبال اجرای طرح‌های توسعه محور و محرک توسعه در منطقه ۱۱ هستیم از این رو اجرای پیاده راه ابوذر، محور گردشگری و آزادسازی کارخانه روغن نباتی ناز را در دستور کار قرار دادیم.


حمید اشرفی در ادامه سلسله نشست‌های «سه شنبه‌ها با رسانه، پاسخگویی در مسیر امید» اظهار کرد: منطقه ۱۱ در شمال غربی اصفهان ۱۱۴۰ هکتار مساحت دارد که ۱۱۷ هکتار آن بافت فرسوده است؛ این منطقه دارای ۷ محله از جمله محله‌های بابوکان، زاجان، ماشاده، جهانشاه، لیمجیر و درب میدان است.
وی تصریح کرد: منطقه ۱۱ دارای هویت ۱۴۰۰ ساله است و یکی از بزرگترین محله‌های ماربین بوده و می تواند به عنوان قطب فرهنگی در اصفهان مطرح شود اما به دلیل بدهی‌های گذشته که سه برابر بودجه منطقه بود، تصمیم گرفتیم پروژه‌ها را به صورت مشارکتی یا ملکی انجام دهیم. مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان ادامه داد: یکی از طرح‌هایی که در منطقه ۱۱ دنبال می‌کنیم، اجرای طرح های توسعه محور و محرک توسعه در منطقه ۱۱ است، در این راستا اجرای پیاده راه ابوذر، محور گردشگری و آزادسازی کارخانه روغن نباتی ناز در دستور کار قرار دارد.
احداث مانژ اسب سواری در منطقه ۱۱
اشرفی تصریح کرد: قطعه زمینی به مساحت ۴۰ هزار مترمربع را با تغییر کاربری از زمین کشاورزی برای احداث مانژ اسب سواری مورد استفاده قرار داده ایم. وی با اشاره به پروژه های افتتاح شده در این منطقه اظهار کرد: یکی از این پروژه ها بزرگترین پارک شمال غرب اصفهان مزین به نام شهدای مدافع حرم در زمینی به وسعت ۵۲ هزار مترمربع بود که مورد بهره برداری قرار گرفت. مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان افتتاح خیابان شهید سردار یدالله تقی یار، رونمایی از مستند«رهنان دیار هزارساله»، اصلاح هندسی و پیاده رو سازی ها در منطقه، ترمیم آسفالت معابر و به روز رسانی تابلوهای شناسایی خط منطقه را از دیگر پروژه های بهره برداری شده در منطقه ۱۱ برشمرد و گفت: احداث باغ بستنی، نخستین سینمای غرب اصفهان و زمین های ورزشی روباز از جمله پروژه های در دستور کار این منطقه قرار گرفته است.
اشرفی با بیان اینکه این منطقه علی رغم درآمد ناچیز در زمینه‌های فرهنگی بسیار فعال بوده است، گفت: منطقه ۱۱ تنها منطقه ای است که آمار برنامه های آن بیش از تعداد روزهای سپری شده در سال است به طوری که در سال گذشته حدود ۵۰۰ برنامه فرهنگی اجرا شد و مردم از آن‌ها استقبال کردند.
بازسازی ابنیه محور گردشگری رهنان
وی تصریح کرد: در برنامه های آینده منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان تملک ابنیه محور گردشگری رهنان و بازسازی آن ها و احداث محور گردشگری غرب اصفهان در دستور کار است، همچنین در سال آینده هزینه تملکی پلاک های واقع شده در این محور به میزان پنج میلیارد تومان پیش بینی شده است.
مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان با بیان اینکه تملک خیابان شریف غربی تا مادی سودان در دستور کار قرار گرفته است، افزود: خیابان شریف غربی یکی از خیابان های مطرح اصفهان به لحاظ ارزانی است، از این رو روزانه جمعیت زیادی از نقاط مختلف شهر برای خرید به این خیابان مراجعه می‌کنند. اشرفی بازگشایی گلوگاه های محلات و ادامه آزادسازی پارک شهدای مدافع حرم را از دیگر پروژه های منطقه ۱۱ برشمرد و ادامه داد: عملیات احداث خیابان ۴۵ متری پرتمان به طول ۱۲۷۰متر و عرض ۴۵ متر که از خیابان امام خمینی (ره) آغاز و به صمدیه لباف منتهی می شود و بخشی از آن در منطقه ۱۱ و بخش دیگر در منطقه دو قرار دارد در حال احداث است.
وی با بیان اینکه ۴۰۰ هزار مترمربع فضای سبز در منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان وجود دارد، گفت: سرانه فضای سبز هر شهروند ساکن در این منطقه هفت مترمربع است؛ در این منطقه ۶۰ هزار نفر ساکن هستند و محله های جهان شاه، زاجان، ماشاده، بابوکان، درب میدان و لیمجیر از جمله محله های قدیمی و شاخص منطقه به شمار می رود. مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان خاطر نشان کرد: اجرای پیاده راه ابوذر، محورگردشگری رهنان و آزادسازی کارخانه روغن نباتی ناز در دستور کار این منطقه قرار دارد.
وی با بیان اینکه محور گردشگری رهنان در تلاقی محلات رهنان شکل گرفته است، افزود: چهار محور زاجان، ماشاده، طاحونه و جهان شاه چهار محله شرقی ، غربی ، شمالی و جنوبی این منطقه است که در محله درب میدان به یکدیگر تلاقی پیدا می کنند، از این رو محور گردشگری رهنان را در این مسیر تعریف کردیم چرا که زورخانه، مسجد جامع بزرگ رهنان و هنرسرای مهتاب نیز در حوالی آن واقع شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=93343