مدیر عامل گروه تعاونی پیشگامان: اقتصاد تورمی تعامل دانشگاه و صنعت را با مشکل مواجه کرده است

0
۳۵۰ بازدید

#دانشگاه ها امروزه با #علم روز #دنیا سر و کار دارند ولی #اقتصاد ما تورمی است و نمی تواند با مدل اقتصاد #آکادمیک دنیا کار کند.

مدیر عامل گروه تعاونی پیشگامان کاهش تورم و سود بانکی را راه نجات اقتصاد کشور دانست.به گزارش جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی گروه تعاونی پیشگامان، محمدرضا رضایی نژاد در “بیست و یکمین کنگره سراسری همکاری های دولت،دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی با رویکرد نوآوری”با بیان این که مطلوب است دولت در تعامل با دانشگاه و صنعت در نقش راهبری باشد نه این که خود موضوعیت داشته باشد گفت: دولت هزینه های جاری بالایی دارد و در عمل برای صنعت و دانشگاه آن گونه که شایسته است نتوانسته اقدام موثری انجام دهد.

دانشگاه ها امروزه با علم روز دنیا سر و کار دارند ولی اقتصاد ما تورمی است و نمی تواند با مدل اقتصاد آکادمیک دنیا کار کند.
مدیرعامل گروه تعاونی پیشگامان راه برون رفت از مشکلات اقتصادی را کاهش تورم و سود بانکی به زیر ۱۰ درصد عنوان کرد و افزود: در همه دنیا اگر صنعت با علم و راهکار دانشگاه حرکت کند موفق خواهد بود ولی متاسفانه در کشور ما اقتصاد تورمی این مساله را با مشکل مواجه کرده است.
رضایی نژاد خاطر نشان کرد: صنعت هر کجا که احساس منفعت کند سرمایه گذاری می کند .وی افزود:در حال حاضر در کشور ما دارایی ارزشمند است و این با اقتصاد علمی دنیا سازگار نیست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=96062