کد خبر: 114899
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹

مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان شمالی خبر داد:بهره مندی بیش از ۳۰۰ هزار مشترک شهری و روستایی از نعمت گاز طبیعی

مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان شمالی خبر داد:بهره مندی بیش از ۳۰۰ هزار مشترک شهری و روستایی از نعمت گاز طبیعی

به گزارش روزنامه جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان شمالی، حسن رضا میربلوکی مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی در خصوص میزان اشتراک پذیری گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه،  ۱۳ هزار مورد اشتراک پذیری جدید صورت گرفته که ۶ هزار آن شهری و ۷ هزار آن نیز روستایی است. شرکت گاز استان خراسان شمالی در ۶ ماه اول سال جاری توانست ۲۱ هزار و دویست و بیست انشعاب گاز را در مناطق مختلف استان نصب نماید.

این مقام مسئول با اشاره به اجرای حدود ۲۳ هزار و ۱۷۶ کیلومتر شبکه توزیع گاز، ادامه داد: از این آمار چهارده هزار و ۲۸۷ کیلومتر در بخش روستایی و هشت هزار و ۸۸۹ کیلومتر شبکه نیز در بخش شهری قرار دارد.

وی با بیان اینکه تعداد مشترکین استان از بیش۳۲۵ هزار مشترک است، اذعان نمود: در راستای کمک به مناطق کمتر برخوردار، در سال های اخیر گازرسانی به مناطق سخت گذر و صعب العبور در برنامه کاری این شرکت قرار گرفته است و در حال حاضر شرکت گاز استان خراسان شمالی با وجود حرکت به سمت کیفی سازی خدمات، گازرسانی به روستاهای باقیمانده را وظیفه مهم خود دانسته و برای تحقق آن تلاش می نماید.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به افزایش تعداد مشترکین گاز در استان و به تبع آن افزایش میزان مصرف، از مردم فهیم استان درخواست کرد تا با صرفه جویی و استفاده از پوشش مناسب در فصل زمستان امکان بهره مندی پایدار از گاز طبیعی را برای تمامی مشترکین عزیز فراهم سازند.

گفتنی است، استان خراسان شمالی دارای ۳۲۵ هزار و ۴۱۴ مشترک گاز طبیعی است.