مدیر عامل ایران خودرو: خواسته ما تهاتر پروژه‌ها و قطعات است

0
۱۰۷ بازدید

مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان اینکه متوسط ارزبری یک خودرو ۱۷۱۵ یورو است، خاطرنشان کرد: خواسته ما این است که بتوانیم در مورد پروژه‌ها و قطعات ساخته شده تهاتر داشته باشیم تا ارزبری کاهش پیدا کرده و تولید تسهیل شود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، فرشاد مقیمی در نشست میز پنجم داخلی‌سازی قطعات خودرو اظهار کرد: در حوزه ساخت داخلی، دستورالعمل‌هایی مصوب شده که ما بر اساس آنها عمل می‌کنیم از این بین ۱۴۹ پروژه داخلی‌سازی تعریف شده که ۸۷ پروژه از آن به تولید انبوه رسیده و نشانگر آمار ۶۰ درصدی اجرا است در حالی که از نظر ارزی این رقم ۳۵ درصد است.

وی با بیان اینکه متوسط عمق ساخت داخل در مورد قطعات متفاوت است و باید افزایش یابد، ادامه داد: برای توسعه خودروسازی باید به مواردی مانند کاهش آلایندگی، افزایش ایمنی، راحتی و زیبایی که پیشران‌های اصلی هستند توجه کرد. برای هر یک از این موارد نیاز به برنامه‌هایی مانند سبک‌سازی یا برقی‌سازی داریم که پیش‌نیاز آنها تولید مواد اولیه متناسب با نقشه راه صنایع مانند خودرو یا لوازم خانگی است.

مدیرعامل ایران‌خودرو در ادامه افزود: برای تولید خودرو تا ۴۰ درصد ورق‌های مورد استفاده داخلی هستند و مابقی از خارج تهیه می‌شوند اما هزینه‌های بالای حمل و نقل باعث تحمیل هزینه‌های اضافی به خودروساز می‌شود. برای این کار باید تولیدکنندگان مواد اولیه طبق نقشه راه صنایع پیش برود. در مورد صنعت لوازم الکترونیکی نیز همین‌گونه است.

مقیمی اضافه کرد: علت سرعت کم خودروها این است که سرمایه‌گذاری انجام نمی‌شود. سرمایه‌گذار باید بداند که سرمایه آورده خود را دریافت می‌کند اما متاسفانه این اتفاق رخ نمی‌دهد.

وی در پایان با بیان اینکه متوسط ارزبری یک خودرو ۱۷۱۵ یورو است، خاطرنشان کرد: خواسته ما این است که بتوانیم در مورد پروژه‌ها و قطعات ساخته شده تهاتر داشته باشیم تا ارزبری کاهش پیدا کرده و تولید تسهیل شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=158461