کد خبر: 7056
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۳
گروه : ایران

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی : تفسیر المیزان تدریس می شود

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی : تفسیر المیزان تدریس می شود

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی از تشکیل جلسات تدریس تفسیر المیزان در این دار القرآن خبرداد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، مرتضی نجفی قدسی جمعه ۲۳ آبان ماه در مراسم اختتامیه همایش بین المللی «اندیشه های علامه طباطبایی در المیزان» که در دارالقرآن علامه برگزارشد گفت: این بیت سه سال پیش به توصیه آیت الله العظمی سبحانی برای امور قرآنی در کوتاه ترین مدت خریداری شد که پس از سی سال از درگذشت علامه این محل تاسیس شد.
وی افزود: از روزی که این کار انجام شد خیرات و برکات استثنایی از این منزل ساطع شده است که بسیاری از بزرگان نسبت به این امر اذعان کردند.
مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی بیان کرد: در این سه سالی که این دارالقرآن راه اندازی شده است همایش ها ونشست های قرآنی با حضور همه مراجع عظام تقلید برگزار شده است؛ آیت الله العظمی مکارم شیرازی از بدو تاسیس این مرکز، همیشه مشوق و حامی بودند؛ آیت الله العظمی جوادی آملی عنایت خاصی به این منزل دارند و اعاظم حوزه مکررا در این مکان حضور می یابند.
وی گفت: جلسات مکرر قرآن با حضور بزرگان و اساتید حوزه از جمله آیت الله مقتدایی ، آیت الله خزعلی ، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی ، حجت الاسلام دکتر رضایی اصفهانی و دیگر اساتید علوم قرآنی و با حضور قرآن پژوهان مرکز تخصصی تفسیر قرآن و یا مجمع عالی تفسیر قرآن حوزه برگزار شده است ، همچنین تشکیل مجمع حافظان طلبه از دیگر برکاتی است که در این دارالقرآن شروع به کار کرده است.
مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی افزود: جلسه تدریس تفسیر المیزان نیز در آینده راه اندازی می شود که امیدواریم آیت الله استادی دعوت ما را قبول کرده و این دوره را تدریس کنند؛ این مسیر همان مسیر روشنی است که علامه مطهری گفت که ۱۰۰ ساله آینده است که المیزان را خواهند شناخت.