مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان در باره مدارس نامرئی هشدار داد

0
۱,۲۷۰ بازدید

و گفت: باید #زمینه #گرایش #دانش #آموزان از #رشته های #علوم #پایه به سمت #رشته های #مهارتی #فراهم شود و در این راستا #توسعه #کمی و کیفی #فضای #هنرستان ها و #اختصاص #تجهیزات #مناسب و #نیروی #انسانی، #نقشی #مهم دارد.

زینت هلیلی
اصفهان-خبرنگار جهان اقتصاد

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در باره نقش مخرب برخی از شبکه های اجتماعی تحت عنوان ‘مدارس نامرئی’ در نظام تربیت دانش آموزان هشدار داد.


علی اکبر کمالی در جمع خبرنگاران افزود: در گذشته نه چندان دور، فضای مدرسه، معلم و همکلاسان، تنها دغدغه والدین بود اما اکنون وجود فضای مجازی این نگرانی را بیشتر کرده و بشکل نامحدودی گسترش داده است. مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان تاکید کرد: در این شرایط باید خانواده ها حتماً در کنار مدرسه قرار بگیرند تا به عنوان دو بال فعال، دانش آموزان را به حرکت درآورند.
وی همگرایی، همکاری و ارتباط مستمر بین خانه و مدرسه را امری مهم در تعلیم و تربیت دانش آموزان ذکر کرد .
کلاس درس، عرصه سیاست بازی نیست
کمالی یادآور شد: آموزش و پرورش، یک نهاد سیاسی نیست لذا با طرح هرگونه گرایش به جناح ها و گروه های سیاسی در مدارس برخورد خواهد شد. مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان تاکید کرد: دانش آموز باید در مدرسه به عنوان یک مرکز مقدس تعلیم و تربیت، درس اخلاق را فرا بگیرد.
۴۲ درصد دانش آموزان اصفهان در هنرستان تحصیل می کنند
کمالی با تاکید بر توسعه هنرستان ها به عنوان فضایی برای یادگیری مهارت و کسب و کار گفت: هم اکنون ۴۲ درصد از دانش آموزان استان در دوره های فنی و حرفه ای و کار و دانش تحصیل می کنند.
او گفت: باید زمینه گرایش دانش آموزان از رشته های علوم پایه به سمت رشته های مهارتی فراهم شود و در این راستا توسعه کمی و کیفی فضای هنرستان ها و اختصاص تجهیزات مناسب و نیروی انسانی، نقشی مهم دارد.
۴۰ درصد مدارس اصفهان نیازمند مرمت است
کمالی، مرمت، تجهیز و مناسب سازی فضای فیزیکی واحد های آموزشی استان را اولویت های آموزش و پرورش ذکر کرد و گفت: هم اکنون حدود ۴۰ درصد مدارس اصفهان (از مجموع بیش از پنج هزار واحد آموزشی) نیازمند مرمت و بازسازی است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیشینه فرهنگی استان و قدمت یکصد ساله برخی مدارس و با توجه به اُفت آب های زیرزمینی، خیرین مدرسه ساز همچون گذشته باید یاریگر آموزش و پرورش باشند. مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: به دستور استاندار اصفهان باید مدارس مستقر در کانکس ها تا اول مهر بطور کامل از سطح استان جمع شود.
حکم انتصاب مدیر آموزش و پرورش کاشان قانونی است
کمالی با رد شایعات منتشره در فضای مجازی در باره غیرقانونی بودن انتصاب مدیر آموزش و پرورش شهرستان کاشان گفت: برخلاف این اخبار، حکم انتصاب این مدیر با رعایت تمام موارد قانونی و با هماهنگی فرمانداری و مراجع مربوطه صورت گرفته است. وی از مسئولان شهرستان خواست تا به این موضوع نگرش سیاسی و جناحی نداشته باشند.
گرفتن وجه در موعد ثبت نام مدارس ممنوع است
کمالی همچنین با تاکید بر ممنوعیت اخذ هرگونه وجه در موعد ثبت نام مدارس دولتی گفت: در صورت دریافت گزارش در این زمینه، با افراد متخلف برخورد خواهد شد. وی یادآور شد: دریافت وجه در قبال بیمه و کتاب در هنگام ثبت نام، مشکل و ممنوعیتی ندارد. مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان در عین حال از اعزام تیم های نظارتی محسوس و نامحسوس در آموزش و پرورش مناطق و نواحی استان خبر داد. حدود ۸۷۱ دانش آموز در سال تحصیلی ۹۷- ۹۸ در مدارس استان اصفهان توسط ۵۷ هزار نیروی فرهنگی شاغل و همین تعداد نیروی بازنشسته آموزش می بینند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=86007