مدیرعامل ذوب آهن اصفهان : برنامه ریزی ذوب آهن اصفهان برای یک میلیون و ۳۰۰ هزارتن صادرات تا پایان سال جاری

0
۱۹۶ بازدید

یزدی زاده مدیرعامل #ذوب_آهن_اصفهان در چهارمین #کنفرانس #استیل_پرایس با بیان اینکه صادرات این شرکت از سال ۹۲ تا کنون رشد چشمگیری داشته و از ۱۳۲ هزار تن در سال ۹۲ به یک میلیون و ۱۹۸ هزار تن در سال ۹۶ رسیده است گفت : #صادارات این شرکت به ۱۴ کشور دنیا در ۴ قاره انجام می شود و با دریافت #گواهینامه کرز درسال گذشته ، صادرات میلگرد ذوب آهن به اروپا نیز در حال انجام است. در سال جاری اگر تحریم های ظالمانه آمریکا مانع نشود ، این شرکت به صادرات یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن دست پیدا می کند.

گروه سرزمین ایران
all.around.iran@jahaneghtesad.com

یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در چهارمین کنفرانس استیل پرایس با بیان اینکه صادرات این شرکت از سال ۹۲ تا کنون رشد چشمگیری داشته و از ۱۳۲ هزار تن در سال ۹۲ به یک میلیون و ۱۹۸ هزار تن در سال ۹۶ رسیده است گفت : صادارات این شرکت به ۱۴ کشور دنیا در ۴ قاره انجام می شود و با دریافت گواهینامه کرز درسال گذشته ، صادرات میلگرد ذوب آهن به اروپا نیز در حال انجام است. در سال جاری اگر تحریم های ظالمانه آمریکا مانع نشود ، این شرکت به صادرات یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن دست پیدا می کند.


مدیر عامل ذوب آهن اصفهان از تحریم های ظالمانه آمریکا به عنوان یکی از چالش های صادرات فولاد ایران نام برد و برخی راهکارهای مقابله با آن را بدین شرح بیان نمود :راه اندازی NGO های صادراتی برای از بین بردن قابلیت ردیابی موسسات مالی ، بهره گیری از ظرفیت های بانک های خصوصی برای تبادلات مالی با افزایش حساسیت بر روی تراکنش های بانک های دولتی ، تلاش برای انجام معاملات با ارز سایر کشورها به منظور عدم رهگیری تراکنش توسط آمریکا ،عقد قراردادهای Barter با خریداران در بازارهای هدف به عبارت بهتر واردات مواد اولیه در برابرصادرات محصول ، حمایت از صادرکنندگان برای جبران بخشی از هزینه های تحمیل شده ناشی از تحریم ها با استفاده از مشوق های صادراتی و معافیت های مالیاتی و ….
مدیرعامل ذوب آهن ظرفیت واقعی تولید این شرکت را در صورت تامین منابع پایدار حدود ۴ میلیون تن ذکر کرد و گفت : در سال جاری این شرکت پس از تولید ریل U33 موفق به تولید ریل UIC60 شد و با تولید شمش بیم بلانک ، تیرآهن H30 را برای اولین بار در کشور تولید نمود . وی افزود : اگر کارگاه نورد ۶۵۰ ذوب آهن اصفهان تمرکز خود را بر تولید ریل بگذارد ، امکان تولید ۴۰۰ هزارتن ریل در این شرکت وجود دارد. این کارگاه قابلبت تولید مقاطع سنگین را نیز دارد و می تواند سالانه ۶۵۰ هزارتن انواع ریل و مقاطع سنگین را تولید کند .

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=89370