مدیرعامل جدیدسازمان منطقه آزاد قشم معرفی شد

0
۱۲۲ بازدید

آیین تکریم و معارفه رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم روز شنبه با حضور مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و اقتصادی کشور، استاندار هرمزگان، ائمه جمعه اهل سنت و شیعه، فرماندار، جمعی از مدیران و مردم این جزیره برگزار شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، در این آیین افشار فتح اللهی به عنوان مدیرعامل جدید منطقه آزاد قشم معارفه و از خدمات ۶ ماهه علی درویش پور در این سمت قدردانی شد.

فتح اللهی پیش از این مشاورت و مدیریت کل حوزه وزارت وزیر صمت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز را در زرومه خود دارد.

وی همچنین معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان پاکدشت و معاونت منطقه ویژه اقتصادی استان گیلان بوده است.

فتح اللهی سرپرست معاونت امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت صمت را نیز بر عهده داشته و از نیروهای متخصص قرارگاه خاتم الانبیا است که به عنوان یک مدیر صنعتی در سطح استان‌های تهران و البرز شناخته می‌شود.

علی درویش‌پور نیز در ۶ ماه گذشته پس از انتصاب حمیدرضا مومنی به سمت دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور به سمت رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شد.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=161375