مخالفان و موافقان اصلاح بودجه ۹۵

0
۳۱۸ بازدید

در جریان بررسی یک فوریت لایحه اصلاح بودجه ۹۵ نمایندگان مخالف و موافق در این زمینه اظهار نظر کردند و برخی از نمایندگان نیز تذکرها و اخطارهایی در این زمینه دادند.

در جریان بررسی یک فوریت لایحه اصلاح بودجه ۹۵ نمایندگان مخالف و موافق در این زمینه اظهار نظر کردند و برخی از نمایندگان نیز تذکرها و اخطارهایی در این زمینه دادند.

به گزارش ایسنا، علیرضا محجوب در مخالفت با یک فوریت اصلاح بودجه ۹۵ گفت: در شرایط کنونی وصول درآمد دشوار است و وقتی کسانی نتوانند کسب و کار را درست سامان بدهند قدرت پرداخت بدهی‌ها و معوقات را هم نخواهند داشت و به نظر می‌رسد این بودجه امکان تحقق ندارد.

وی افزود:‌ اصلاح بودجه نیازمند بررسی دقیق و مفصل است و نباید برای آن به شکل فوریتی اقدام شود. در مواردی مثل صندوق تامین اجتماعی و بحث اشتغال فوریت بیشتری وجود دارد اما متاسفانه فوریت‌ها جای خود را به غیر فوریت داده است.

وی همچنین از رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواست پیش از اصلاح بودجه درباره‌ی وصول درآمدها در سه ماهه اول سال گزارش دهد.

محمد حسین فرهنگی نیز در موافقت با فوریت این لایحه اظهار کرد: در این لایحه تصمیمات بحث‌برانگیزی مطرح است و باید آن را با دقت به تصویب رساند. ضمن این که ویژگی‌ طرح‌ها و لوایح یک فوریتی نشان دهنده اولویت آنها نسبت به سایرین است.

وی افزود: اگر این اصلاح را به تعویق بیندازیم باعث بلاتکلیفی دستگاه‌های مذکور خواهد شد و اکنون همه منتظرند ببیند مجلس چه تصمیمی در این زمینه می‌گیرد؛ چرا که تکلیف بودجه سال جاری باید روشن باشد .

فرهنگی با اشاره به پیش بینی مجازات دریافت یارانه از سوی دهک‌های بالا نیز اظهار کرد: ممکن است دولت بگوید امکان تشخیص برخی از این افراد وجود ندارد پس نمی‌توان گفت که هر کس بر خلاف قانون یارانه دریافت کند مجرم است و باید مجازات شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس در پایان از نمایندگان خواست با رای موافق در فوریت این لایحه نسبت به تعیین تکلیف بودجه ۹۵ اقدام کنند.

نادر قاضی پور نیز در تذکری اظهار کرد: در اصلاحیه بودجه بخشی مربوط به طرح تحول سلامت گنجاده شده در حالی که ما تحقیق و تفحص از سلامت را به مجلس ارائه دادیم و بهتر بود هیات رئیسه اجازه طرح این تحقیق و تفحص را می داد چرا که ابتدا باید هزینه کرد بخش سلامت مشخص شود.

پس از اظهارات مخالفان و موافقان و توضیحات رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نمایندگان مجلس با یک فوریت لایحه اصلاح بودجه ۹۵ موافقت کردند.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=35828