محدود بودن تنوع خدمات بیمه ای در بورس

0
۳۶۴ بازدید

شرکت‌های بیمه به دلیل مشکلاتی که در بازار سرمایه وجود دارد، حضور چندان پررنگی در بورس ندارند

. به ‌گزارش سایت تخصصی‌ صنعت بیمه به نقل از مشاور رییس کل بیمه مرکزی ایران گفت: شرکت‌های بیمه به دلیل مشکلاتی که در بازار سرمایه وجود دارد، حضور چندان پررنگی در بورس ندارند. مشاور رییس کل بیمه مرکزی ایران گفت: شرکت‌های بیمه به دلیل مشکلاتی که در بازار سرمایه وجود دارد، حضور چندان پررنگی در بورس ندارند.پرویزخسروشاهی درباره حضوربیمه‌ای‌ها در بورس افزود: بازارسرمایه باید شفاف بوده ، ابزارهای متنوعی دراختیارداشته باشد. تنها درآن صورت است که می‌توان توسعه حضور صنایع ازجمله بیمه را انتظار داشت. ولی تازمانی که بازارسرمایه درشرایط خیلی مطلوب نباشد، نمی توان انتظارداشت که بیمه ها هم درکنار بقیه صنایع حضورمستمری دربورس داشته باشند.

مشاوررییس کل بیمه مرکزی با بیان این نکته که ملاحظات اجتماعی بیش از عوامل اقتصادی در تعیین خسارت بیمه ای تاثیر می گذارد، تاکید کرد: این در حالی است که بیمه هاهزینه های مربوط به خود مانند مالیات و عوارض های گوناگون را می پردازند و نباید هزینه های دیگری را متحمل شوند اما این اتفاق رخ می دهد. وی اضافه کرد:مشکل شرکت های بیمه همانند دیگر بخش های اقتصاد کشور، کمبود نقدینگی است و همین مساله باعث شده است تا شرکت های بیمه ای در انجام تعهدات خود با چالش مواجه شوند. این در حالی است که مسائل غیر اقتصادی در تعیین خسارت های بیمه نقش بسیاری دارد.

مشاوررییس کل بیمه مرکزی با اشاره به مطلوب نبودن روند توسعه یافتگی در شرکت های بیمه گفت: تنوع خدمات بیمه ای در کشور محدود است و به همین دلیل منبع درآمد شرکت های بیمه نیز محدود می شود. در ایران بیمه عمرو زندگی چندان جایگاهی ندارد در حالی که در کشورهای دیگر دنیا بخش بزرگی از درآمد بیمه ها از بخش بیمه عمر و زندگی تامین می شود و این بیمه ها حجم زیادی از پورتفوی شرکت های بیمه را به خود اختصاص داده اند. خسروشاهی، نبود تنوع در خدمات بیمه را علت بروز مشکل در شرکت های بیمه دانست و اظهار داشت: این امر موجب پایین بودن درآمد بیمه ها می شود و در نتیجه به بروز نارضایتی از نحوه پرداخت خسارات می انجامد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13638