کد خبر: 7307
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۳
گروه : ایران

مجلس با توضیحات فرهادی، قانع شد نظر مثبت مجلس به پنچمین وزیر پیشنهادی

مجلس با توضیحات فرهادی، قانع شد  نظر مثبت مجلس به پنچمین وزیر پیشنهادی

علی اصغر زارعی گفت : با حضور فرهادی در کمیسیون ها و جلساتی که در مجلس برگزار شده است و با جمع بندی و اعلام مواضع ایشان درمورد مسائل فتنه، نظر مجلس درمورد ایشان مثبت است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با جهان اقتصادافزود: با توجه به تبیین خط مشی ایشان و تغییراتی که در سیستم می تواند انجام دهد، نظر مجلس را نسبت به ایشان مثبت ارزیابی می کنیم.

این نماینده مجلس افزود: امروز هم جلسه ای در مجلس مجددا با حضور »محمدفرهادی »وزیر پیشنهادی رییس جمهوری برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود که انشالا به تصمیم قعطی رسیده و چهارشنبه هم رای اعتماد بگیرند .

زارعی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا رای اعتماد به فرهادی بخاطر کم کردن حساسیت های ایجاد شده در جامعه می باشد گفت:

با توجه به مسائلی که در مورد فتنه و مسائل سیاسی وجود داشته است ایشان توانسته اند در این زمینه خوب عمل کرده و فاصله خود را با این جریانات حفظ نماید.

زارعی با اشاره به اینکه فرهادی تبری خود را اعلام کرده است گفت: با اعلام موضع فرهادی ، نگرانی های که وجود داشت کاهش پیدا کرد و همه این عوامل باعث نزدیک شدن به رای اعتماد به فرهادی شده است .

وی در پایان گفت: ولی امروز مجددا این سوالات مطرح شده و ایشان باید پاسخگو باشند .

نماینده مردم پاکدشت: فرهادی از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد می گیرد

در همین زمینه نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایسنا گفت: با توجه به فضای حاکم بر مجلس، « محمدفرهادی »وزیر پیشنهادی رییس جمهوری برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از مجلس رأی اعتماد خواهد گرفت.

فرهاد بشیری افزود: درهمین راستا، فرهادی با حضور در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به سئوالات و ابهامات مطرح شده از سوی اعضای کمیسیون پاسخ داد که اعضای کمیسیون با توضیحات و پاسخ های وی، قانع شدند.

وی اظهار کرد: نظر تعداد زیادی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای نسبت به گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مثبت است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود، سوابق و برنامه های ارائه شده، رفع ابهام نمایندگان به خصوص در رابطه با انتصابات، بورسیه ها، بکار گرفتن افراد کارآمد و بدون حاشیه، پیش بینی می شود فرهادی موفق به کسب رای اعتماد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی شود.

محمد فرهادی ( متولد 1328، شاهرود) متخصص گوش و حلق و بینی از دانشگاه مشهد، رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و وزیر پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

فرهادی در گذشته مسوولیت وزارت فرهنگ و آموزش عالی و بهداشت را برعهده داشته است و از دیگر سمت های وی می توان به ریاست دانشگاه تهران، قائم مقام سازمان هلال احمر، مشاور وزیر و دبیر شورای آموزش پزشکی کشور اشاره کرد.

او همچنین، ریاست «صندوق حمایت از پژوهشگران کشور» را از سال 1382 تا بهمن 1389 بر عهده داشته است.

جلسه رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فرهادی برای تصدی وزارت علوم روز چهارشنبه (5 آذر) برگزار می شود.