کد خبر: 142442
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۰

لوازم خانگی قاچاق گارانتی معتبر ندارد

لوازم خانگی قاچاق گارانتی معتبر ندارد

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، اکبر پازوکی، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران، گفت: متاسفانه همچنان حجم ناچیزی از نیاز بازار لوازم خانگی کشور از طریق کالاهای خارجی و وارداتی تامین میشود که این کالاهای خارجی به دو دسته تقسیم میشوند.

وی افزود: دسته اول پس از اعمال ممنوعیت واردات لوازم خانگی به کشور وارد شدهاند که هیچ مشکلی در خصوص فروش آن ها وجود ندارد و توسط شرکت های معتبر گارانتی های معتبر را دریافت میکنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران بیان کرد: دسته دوم پس از اعمال ممنوعیت و به صورت قاچاق به کشور وارد شده اند که هیچ اعتباری برای آنها وجود ندارد ضمن اینکه خرید و فروش آنها ممنوع است.

پازوکی با اشاره به گارانتی کالاهای قاچاق ادامه داد: هیچ یک از کالاهایی که به صورت قاچاق به کشور وارد می شوند، گارانتی معتبر ندارد و نمی توانند داشته باشند.

وی با ذکر این مطلب که مردم باید توجه زیادی هنگام خرید لوازم خانگی قاچاق داشته باشند، تصریح کرد: مردم توجه داشته باشند که کد شناسه لوازم خانگی خارجی را قبل از خرید در سامانه جامع تجارت در بخش استعلام کالا وارد کنند و از قاچاق یا قانونی بودن آن اطمینان حاصل کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران ابراز کرد: در صورتی که کالا قاچاق باشد، پس به هیچ عنوان گارانتی معتبر ندارد، اما برای اطمینان از گارانتی کالاهای داخلی خریداران باید محصول مورد نظر را پیش از خرید از اتحادیه استعلام بگیرند که این امر به صورت تلفنی نیز انجام میگیرد.