لبنیاتی‌های متخلف محکوم به بازگرداندن قیمت

0
۲۴۷ بازدید

عضو انجمن صنفی صنایع لبنی گفت:

صنایع لبنی همچنان قصد افزایش قیمت لبنیات را ندارد و هر کسی قیمت محصولاتش را افزایش دهد به حکم قانون یا بازار مجبور به بازگرداندن آن می‌شود.

محمد فربد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: صنایع لبنی همچنان معتقدند که با توجه به شرایط کنونی بازار و نبود کشش برای افزایش قیمت، نمی‌توانند قیمت محصولات‌شان را بالا ببرند.

وی افزود: گر چه نمی‌توانیم به صنعتی تکلیف کنیم که قیمت محصولاتش را افزایش ندهد اما اگر کسی بدون مجوز و بدون قابلیت دفاع، قیمت محصولاتش را افزایش داده باشد سازمان‌های نظارتی مانند سازمان حمایت مصرف‌کنندگان باید با این متخلفان برخورد کنند.

فربد اعلام کرد: ۱۰ شرکت لبنی مطرح که بیش از ۵۰ درصد ظرفیت تولید لبنیات در کشور را در اختیار دارند قیمت محصولات خود را افزایش ندادند اما دیگر برندهای صنایع لبنی که قیمت محصولات خود را افزایش داده‌اند مجبور به بازگشت قیمت خود خواهند شد.

وی گفت: صنعت لبنیات رقابت پذیری بالایی از قیمت ارز رسمی دارد و با افزایش قیمت دلار از ۱۲۲۶ به ۲۵۰۰ تومان، شوک سنگینی به این صنعت وارد شد و قیمت‌ها نیز به همین نسبت بالا رفت و مصرف کننده که از آن زمان تا کنون توان خرید چندانی برای محصولات لبنی پیدا نکرده باید بتواند طی امسال خودش را بازیابی کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14835