لبخند بورس به حضور باشکوه مردم/ ورود به کانال ۸۱ هزار تایی

0
۹۲۶ بازدید

#بورس #بازار_سهام

پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) نوشت: با اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری، بازارسهام به این رویداد مهم واکنش سریع و مثبتی نشان داد و با افزایش قیمت سهام شرکت های بزرگ، شاخص بورس وارد کانال ۸۱ هزار تایی شد.

در پی اعلام نتایج اولیه دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری که پیروزی حسن روحانی همراه شده ، بازار سهام به این رویداد مهم سیاسی واکنش سریعی نشان داد و با رشد قیمت ها و متغیرهای اصلی ، چهره خندانی به نمایش گذاشت.

براساس این گزارش، طی ۲۰ دقیقه اول معاملات، شاخص بورس با جهش ۶۵۷ واحدی وارد کانال ۸۱ هزار تایی شد تا حاکی از رضایت اکثر فعالان به نتیجه انتخابات باشد.

این رشد شاخص در نتیجه اثر مثبت ۱۸۵ واحدی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس و همچنین ۶۲ تا ۲۸ واحدی شرکت های سایپا، پالایشگاه بندرعباس، پارس خودرو، پترول و آپ رخ داده است.

در این میان حجم معاملات نیز جالب توجه بود و با داد و ستد حدود ۳۵ میلیون سهم ، افزون بر ۵۳٫۸ میلیارد تومان دست به دست شده است.
انتظار می رود روند رو به رشد قیمت ها و متغیرها در روز جاری ادامه داشته باشد.

لازم به ذکر است، در جریان انتخابات روز گذشته بیش از ۴۰ میلیون رأی اخذ شده که تا کنون ۲۵ میلیون رأی خوانده شده و دکتر حسن روحانی با حدود ۱۵ میلیون رأی نسبت به رقبا پیشتاز است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=60493