لاگارد: بحث درباره پایان دادن به کمک‌های بانک مرکزی اروپا زود است

0
۱۴۱ بازدید

رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که اگرچه اقتصاد منطقه یورو در یک نقطه عطف قرار گرفته است اما هنوز برای بحث درباره پایان دادن به کمک های کرونایی این بانک زود است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا در مصاحبه ای با پولیتیکو تاکید کرد که اقتصاد منطقه یورو در یک نقطه عطف قرار گرفته است اما قبل از آنکه این بانک بتواند در مورد پایان دادن به حمایت مالی اضطراری خود بحث کند، این منطقه باید شاهد بهبود اقتصادی محکم و پایدار باشد.

هفته گذشته بانک مرکزی اروپا موافقت کرد که سرعت خرید اوراق قرضه را بالا نگه دارد تا هزینه های وام را فوق العاده پایین ببرد و سیاست گذاران نیز حتی با رشد اقتصادی بهتر نسبت به پیش بینی ها به کاهش حمایت مالی اشاره ای نکردند.

لاگارد روز دوشنبه گفت: من پیشنهاد نمی کنم که برنامه خرید اضطراری همه گیری (PEPP) در ۳۱ مارس متوقف شود. ما انعطاف پذیری زیادی داریم اما از نظر چشم انداز اقتصادی در مسیر درستی قرار داریم.

وی در مورد انحلال برنامه کمک کرونایی ۱.۸۵ تریلیون یورویی PEPP که قرار است حداقل تا ۳۱ مارس یا پایان مرحله بحران بیماری کووید_۱۹ ادامه یابد، گفت: بحث درباره این مسائل خیلی زود است.

اقتصاددانان انتظار دارند که بانک مرکزی اروپا بحث در مورد پایان کمک های کرونایی خود را در نشست ماه سپتامبر خود آغاز کند و اکثریت قریب به اتفاق ناظران این بانک که توسط رویترز نظرسنجی شده اند انتظار ندارند که این کمک افزایش یابد یا دوباره تمدید شود.

در عوض، بانک مرکزی اروپا احتمالاً سیاست پشتیبانی خود را به یک برنامه خرید دارایی سخت تر تغییر خواهد داد که به طور نامحدودی ادامه داشته باشد چرا که تورم به هدف تعیین شده از سوی این بانک طی سال های آینده نخواهد رسید.

لاگارد افزود: ما در نقطه عطفی هستیم که با در نظر گرفتن انواع دیگر (ویروس)، در مسیر بهبودی قرار داریم و به سمت بازگشت به سطح قبل از شیوع کرونا پیش می رویم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=144757