لازمه کسب و کار موفق داشتن اخلاق تجارت است

0
۳۵۱ بازدید

رئیس کمیسیون ارتباطات اتاق اصناف تهران گفت: برای داشتن کسب و کار موفق و رسیدن به اقتصاد سالم در جامعه، وجود اخلاق تجارت ضروری است.

گروه بازار

رئیس کمیسیون ارتباطات اتاق اصناف تهران گفت: برای داشتن کسب و کار موفق و رسیدن به اقتصاد سالم در جامعه، وجود اخلاق تجارت ضروری است.

به گزارش جهان اقتصاد، علی توسطی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: در شرایط اقتصاد اقتصادی امروز شاهد افزایش کالاهای تقلبی در بازار هستیم که روند رو به رشد آن به اقتصاد کشور آسیب وارد می کنند و تجاری که مبادرت به وارد کردن کالاهای تقلبی می کنند، فاقد اخلاق تجاری هستند.

وی تصریح کرد: وجود بیش از اندازه کالاهای تقلبی در بازار نشان می دهد که در اخلاق تجارت مشکل داریم و تخصص های لازم و مواضع اخلاقی را در وارد کردن کالا نداریم که برون رفت از این مسئله مستلزم آموزش است.

توسطی اظهار کرد: شیوع واردات کالاهای تقلبی دارای مشابه اصلی ، به دلیل  سود فراوان صورت می‌گیرد و آن دسته از تجاری که مبادرت به این کار می‌کنند، بدانند این مساله خارج از تعهدات اخلاقی است و به سرمایه و سلامت جامعه آسیب می رساند.

وی با تاکید بر اینکه قوانین دست و پا گیر باعث زیاد شدن کالای قاچاق می‌شود، افزود: در چند سال پیش تنها در یکی از بخش های گمرکات ۳۸۰ مقررات صادر شده بود که متناقض با هم بودند؛ وجود این همه قوانین ضدو نقیض ضروری نیست . قانون و مقررات باید اصولی بوده و قابلیت اجرا داشته باشد.

رئیس کمیسیون ارتباطات اتاق اصناف تهران افزود: باید راهکاری برای شناسایی آن دسته از کالاهای تقلبی که مشابه نوع اصلی هستند، صورت گیرد. متاسفانه برخی تجار با یک سوم قیمت این کالاها را از چین می‌آورند که استاندارهای لازم در آن رعایت نشده است اما با قیمت های گزاف به فروش می‌رسانند.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=52735