کد خبر: 7142
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۳
گروه : ایران

لاریجانی با اشاره به مذاکرات همکاری می‌کنیم،حرف‌های کلفت‌تر می‌زنند!

لاریجانی با اشاره به مذاکرات  همکاری می‌کنیم،حرف‌های کلفت‌تر می‌زنند!

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امیدواریم طرف مقابل در مذاکرات عاقلانه رفتار کند، گفت: ما مدام همکاری می‌کنیم، آنها حرف‌های کلفت‌تر می‌زنند؛ بنابراین اگر بخواهیم در مذاکرات موفق باشیم هنگامی است که در اقتصاد مقاومتی بتوانیم شرایط‌مان را تغییر دهیم

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی که به منظور شرکت در اولین همایش ملی و منطقه‌ای راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی در شهر مشهد حضور دارد، طی سخنانی به مسائل اقتصادی کشور اشاره کرد و با یادآوری شرایط مذاکرات، اظهار کرد: در مذاکرات اگر بخواهیم موفق باشیم آن وقتی است که در اقتصاد مقاومتی شرایط‌مان را تغییر دهیم.

رییس قوه مقننه افزود: گاهی حرف‌هایی که راجع به مسائل هسته‌ای می‌زنند تلقی‌شان این است که از نظر اقتصادی توانسته‌اند تخریب کنند. آنهایی که این حرف‌ها را می‌زنند موفق نخواهند شد؛ زیرا ما یک اصولی داریم و بر اساس آن اصول حرکت می‌کنیم.

وی ادامه داد: کنگره آمریکا حرف‌هایی می‌زند اما اینطور نیست که با حرف‌های آنان تصمیم بگیریم، مرتب نقل می‌کنند که مشکل کنگره است، این حرف‌ها را کسی باور نمی‌کند، این مشکل خودتان است و خودتان باید آن را حل کنید. نباید ایران را از راهی که انتخاب کرده مایوس کنید.

لاریجانی در ادامه گفت: بارها به خاطر دارم که نمایندگان مجلس طرح محدود شدن بازرسی آژانس را مطرح کردند و خواهش کردم که صبر کنند البته نمایندگان ملت مدافع حقوق ملت در مجلس هستند.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابراین ما مدام همکاری می‌کنیم آنها حرف‌های کلفت‌تر می‌زنند و اینطور نیست که ایران یک راهی را انتخاب کرده، آنها هم همین مسیر را ادامه دهند؛ لذا امیدواریم در مذاکرات عاقلانه رفتار کنند تا به صورت اشتباه به مسیر غلط نروند.

وی افزود: در زمان جنگ با شش میلیارد دلار کشور را اداره کردیم اکنون که اینطور نیست هر چقدر هم سختگیری کنند بلدیم چگونه از مسیر دیگری استفاده کنیم.

لاریجانی اظهار کرد:‌ در دوره قبل بعضی مدیریت‌های غلط در کشور وجود داشت و تنش‌هایی در اقتصاد به‌وجود آمد. آنها آدرس غلط گرفتند لذا باید تلاش کنیم که آنها برداشت‌های نادرست نداشته باشند.

به گزارش ایسنا، رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در کشور ما یک فکری در درون انقلاب اسلامی نضج گرفت و محقق شد و آن این بود که ایران یک تفکر اسلامی را برای خود برگزیده و یک تفکر استقلال برای اداره کشور که در تمامی حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی می‌باشد.

لاریجانی افزود: در واقع آنچه امام به ما آموخت و انقلاب اسلامی هم دنبال کرد همین مساله بود که باعث شد دشمنانی ایجاد شوند و مرتب مزاحمت ایجاد کردند، اما این حرکت در منطقه جا پیدا کرد و انقلاب‌های مردمی در منطقه به وقوع پیوست.

وی با بیان اینکه حرکت‌ها و نقشه‌هایی که برای منطقه کشیده بودند با انقلاب اسلامی ایران عقیم ماند، اما مزاحمت‌هایی هم ایجاد کردند، گفت: واضح است که انقلاب ایران در منطقه و در صحنه بین‌المللی دستاوردهای بزرگی داشت و با واقعیات می‌شود ثابت کرد که در این ۱۰سال اخیر اگر انقلاب اسلامی در عراق، افغانستان و لبنان اینطور داهیانه عمل نمی‌کرد صحنه کل بین‌المللی با یک نوع دیکتاتوری بین‌المللی مواجه می‌شد؛ بنابراین اینکه می‌گویند شرایط چند قطبی به وجود آمده اقداماتی باعث این مساله شده که نمونه‌های گفته شده چند مورد از آن است.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حتی در مساله هسته‌ای در صحنه بین‌المللی بازی در آوردند و در این ۱۰، ۱۲سال هر کاری توانستند در این قضیه کردند اما با روحیه مقاومت و پایداری و توجه به رهنمودهای ولی فقیه موجب شد که ایران به پیش برود.

لاریجانی تصریح کرد: گرچه مزاحمت‌ها در مساله هسته‌ای گزندگی داشت، اما جلوی پیشرفت ایران را نگرفت.