کد خبر: 5809
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳
گروه : ایران

لاریجانی: شرایط بسیار پیچیده سوریه و عراق راه حل های سیاسی و نظامی می طلبد

لاریجانی: شرایط بسیار پیچیده سوریه و عراق راه حل های سیاسی و نظامی می طلبد


رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: شرايط سوريه و عراق بسيار پيچيده است و اين شرايط راه حل هاي سياسي و نظامي را مي طلبد.
 به گزارش ايرنا، علي لاريجاني در بدو ورود به اصفهان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي درباره تحرکات گروهک تروريستي داعش و عملکرد ترکيه در قبال اين گروهک تروريستي و موضوع منطقه پرواز ممنوع بر فراز سوريه افزود: اهداف و تصورات آنها به سادگي محقق نمي شود و جاي پاي محکمي از نظر نظامات بين المللي ندارد.
وي اظهار داشت: هر ائتلافي براي خود نمي تواند تصميم بگيرد و در يک کشور منطقه پرواز ممنوع ايجاد کند زيرا هرج و مرج بين المللي ايجاد مي کند و در عمل به اين سادگي نيست.
رييس مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: اينکه تصور شود به سادگي مي توان ايده هاي ناپخته را محقق کرد، افکاري ساده انگارانه است.
لاريجاني ادامه داد: مساله کوباني هم اکنون مساله مهمي است و اينگونه محاصره کردن مردم کرد در کوباني خسارات انساني بسياري به وجود آورده است.
وي ادامه داد: همه بايد در اين راستا کمک کنند تا کشورهاي منطقه نيز مسوولانه رفتار کنند ما هم هر کمکي از دستمان بربيايد براي نجات مردم کوباني انجام مي دهيم.
لاريجاني همچنين در مورد اهداف سفرش به اصفهان گفت: اين سفر براي ابراز ارادت به مردم اصفهان گفت و گو با مسوولان اجرايي، پيگيري مشکلات مردم اين استان انجام مي شود. هم اکنون فصل بودجه است و بايد در اين زمينه از مردم نظرخواهي کرد.
رييس مجلس قرار است در جشنواره بين المللي ميراث فرهنگي ناملموس سخنراني و با علماي اصفهان ديدار و گفت و گو کند.