لاریجانی: آمریکایی ها مراقب باشند در منطقه بحران ایجاد نکنند

0
۲۹۴ بازدید

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران رخدادهای منطقه را به دقت رصد می کند، تاکید کرد: آمریکایی ها مراقب باشند در منطقه بحران ایجاد نکنند.

 به گزارش ایرنا، علی لاریجانی شامگاه یکشنبه در سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در محل تالار وحدت تهران، گفت: هفته دفاع مقدس فرصتی است که پیرامون یک حادثه مهم در تاریخ ایران صحبت کنیم.
وی افزود: امروز ایران اسلامی در بخش هنر از وضعیت ارزشمندی برخوردار است و پشتوانه خوبی برای به تصویر کشاندن تاریخ مان دارد.
وی با بیان اینکه صحنه های انقلاب در دفاع مقدس ظرفیت بزرگی برای ایرانیان است، ادامه داد: در این زمینه، بیشترین مسئولیت بر دوش هنرمندان است که این صحنه ها را به تصویر بکشند.
رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس شرایط منطقه را تغییر و نقش ایران را ارتقاء داد، افزود: جنس جنگ سخت است اما اگر در دل این سختی ها ایمان باشد، نوری برای حیات مجدد است.
لاریجانی ادامه داد: دفاع مقدس لایه های مختلفی داشت که برای شناخت آن باید از هنر استفاده کرد.
وی افزود: جنگ در حالی آغاز شد که تازه انقلاب شده بود و ما با دشمنان زیادی همچون آمریکا، غربی ها و برخی کشورهای منطقه روبرو بودیم.
رییس مجلس شورای اسلامی با یادآوری برخی فتنه ها در اوایل انقلاب اسلامی برای ناکام گذاشتن انقلاب، گفت: آمریکایی ها بدانند ایران صبور است و مسایل را با دقت رصد می کند؛ آنان مراقب باشند بار دیگر در منطقه اشتباه نکنند.
وی همچنین تاکید کرد: ‘آمریکایی ها مراقب باشند در سوریه بحران سازی و در عراق مساله سازی نکنند؛ عاقبت این کارها شبیه رفتاری است که با صدام شد.’
لاریجانی در ادامه افزود: در بخشی از جنگ در داخل کشور با نابسامانی های مواجه بودیم و این مربوط به زمانی بود که بنی صدر رییس جمهور ایران بود.
وی افزود: جنگ از جایی آغاز شد که آمریکا فرستاده ویژه ای نزد صدام فرستاد و آمریکایی ها قول دادند همه جانبه آنها را پشتیبانی کنند.
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها همراه با آلمان و فرانسه انواع سلاح های نظامی را در اختیار عراقی ها قرار دادند؛ آنان پس از جنگ نیز بحران های زیادی را برای ایران ایجاد کردند که در هیچکدام از آنها موفق نبودند.
وی با بیان اینکه آمریکایی ها و غربی ها اقدامات کشورمان در هشت سال دفاع مقدس را برای خود خطرناک می دانستند، افزود: از این رو تلاش کردند جریان های تروریستی ایجاد کنند و تمام تلاششان حرکت برای تخریب یک حرکت اصیل اسلامی بود؛ با توجه به این مساله، آنها جریان های همچون داعش را ایجاد کردند.
لاریجانی با بیان اینکه آمریکایی ها نتوانستند در عراق، افغانستان و سوریه بحران ایجاد کنند، خاطرنشان کرد: امروز نیز برخی عقلای آمریکا به این موضوع پی برده اند اما نمی دانند چرا سیاستمداران کشورشان این موضوع را درک نمی کنند.
رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ایران شهیدان و خسارت های زیادی در هشت سال دفاع مقدس داد، تاکید کرد: آمریکایی ها باید در این رابطه پاسخگو باشند اما با گردن کلفتی حرف می زنند.
وی گفت: در قضیه تروریست ها مشخص است که آمریکا آنها را ایجاد و در پشت صحنه حمایت می کند اما اکنون می گوید با تروریست ها مقابله می کند.
وی خطاب به هنرمندان حاضر در این جشنواره، گفت: کار شما از آن جهت اهمیت دارد که لایه های اصلی این جریان را نشان دهید و بگویید که آنها آتش بیار معرکه هستند.
در پایان این مراسم، پیام بشار اسد رییس جمهور سوریه به جشنواره مقاومت قرائت شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5426