کد خبر: 130310
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹
گروه : کشاورزی

قیمت گوشت در روزهای اخیر ۱۰ درصد گران شد

قیمت گوشت در روزهای اخیر ۱۰ درصد گران شد

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، قیمت گوشت قرمز در روزهای اخیر در بازار حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است که با توجه به عدم وجود دلیل فنی در بخش تولید به نظر می رسد که قیمت گذاری اخیر دولت در خصوص گوشت های وارداتی و تعیین قیمت ۱۲۰ هزار تومان برای یک کیلوگرم گوشت گوساله در افزایش نرخ انواع گوشت قرمز تاثیر گذار بوده است.

جواد آزاد مدیرعامل اتحادیه صنعت دامپروری در این ارتباط اظهار داشت: قیمت هر گیلوگرم دام سبک (گوسفند) در کشور ۴۷ تا ۵۰ هزار تومان است و در مقایسه با قبل کمی افزایش یافته است.

وی افزود: قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی برای مصرف کننده نیز حدود ۱۱۰ هزار تومان است.

بر اساس مشاهدات میدانی، قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی شقه در تهران به بیش از ۱۲۰ هزار تومان رسیده که در مقایسه با هفته های قبل حدود ۱۰ درصد افزایش قیمت دارد. بنا بر این گزارش قیمت یک کیلوگرم گوشت ران گوسفندی بسته بندی شده ۱۵۷ هزار تومان، آبگوشتی ۱۱۴ هزار تومان، سردست بدون گردن ۱۵۵ هزار تومان و ماهیچه با استخون ۱۵۷ هزار تومان است.

قیمت یک کیلوگرم گوشت ران گوساله به صورت بسته بندی ۱۲۳ هزار تومان، ماهیچه ۱۳۵ هزار تومان و مخلوط ۱۲۷ هزار تومان است. کارگروه تنظیم بازار چندی پیش نرخ گوشت های گوساله وارداتی را اعلام و در کمال تعجب قیمت گوشت گوساله وارداتی را ۱۲۰ هزار تومان قیمت گذاری کرد که این امر در افزایش قیمت گوشت گوسفندی اثر گذاشت و قیمت ها را بالا برد.

در مصوبه هفته گذشته تنظیم بازار آمده بود: قیمت محموله‌های وارداتی بر مبنای ماهانه نرخ ارز سامانه نیما در زمان تحویل گوشت قرمز به شرکت پشتیبانی امور دام کشور در هفت ماه اول سال جاری، به تفکیک فروردین ماه ۷۳ هزار تومان، اردیبهشت ماه ۷۶ هزار تومان، خرداد ماه ۸۵ هزار تومان، تیر ماه ۹۵ هزار تومان، مردادماه ۱۰۰ هزار تومان و شهریورماه ۱۲۰ هزار تومان تعیین شد.