قیمت گاز در آمریکا به علت کمبود گران شد

0
۶۳ بازدید

کاهش ذخایر گاز در اروپا و آسیا و ترس از کمبود آن با نزدیک شدن به زمستان، قیمت سوخت‌های گرمایشی و تولید برق را در کل دنیا بالا برده است.

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، قیمت گاز طبیعی در آمریکا به دنبال افزایش نگرانی در مورد کاهش عرضه آن در زمستان، به بالاترین رقم طی ۷ سال گذشته رسید. 

قیمت گاز برای تحویل در ماه اکتبر ۱۱ درصد افزایش یافته است که بیشترین افزایش از فصل زمستان تا حالا را نشان می‌دهد. گاز طبیعی در حال حاضر ۵.۷۰۶ دلار در هر میلیون بی تی یو در آمریکا فروخته می‌شود. سهام تولیدکنندگان گاز هم در بحبوحه افزایش ارزش سهام در بازار انرژی بالا رفته است. ارزش سهام شرکتی ای کیو تی ۱۲ درصد و سهام شرکت ساوت وسترن انرژی ۲۴ درصد بالا رفته است.

کاهش ذخایر گاز در اروپا و آسیا و ترس از کمبود آن با نزدیک شدن به زمستان، قیمت سوخت‌های گرمایشی و تولید برق را در کل دنیا بالا برده است. اختلال عرضه نفت و گاز در آمریکا به خاطر طوفان بر نگرانی در مورد رشد تولید افزوده است.

اطلاعات دولتی نشان می‌دهد ذخایر گاز آمریکا ۶.۹ درصد پایین‌تر از متوسط ۵ ساله قرار دارد و این کشور تمایل به صادرات محموله‌های بیشتر سوخت به خارج از کشور دارد.

حدود ۲۴ درصد از تولید گاز آمریکا در خلیج مکزیک هنوز پس از طوفان آیدا متوقف است و انتظار نمی‌رود فعالیت در این منطقه تا پایان سال جاری میلادی به شرایط عادی بازگردد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=155619

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here