قیمت واکسن‌های آمریکایی در اتحادیه اروپا افزایش یافت

0
۳۴۳ بازدید

شرکت های آمریکایی فایزر Pfizer و مدرنا Modern در آخرین قراردادهای خود در اتحادیه اروپا قیمت واکسن های کرونا را افزایش داده اند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی که روز یکشنبه منتشر شد، اعلام کرد که شرکت های آمریکایی فایزر Pfizer و مدرنا Modern در آخرین قراردادهای خود در اتحادیه اروپا قیمت واکسن های کرونا را افزایش داده اند.

این روزنامه با استناد به بخش هایی از قراردادهای مشاهده شده نوشت: قیمت جدید واکسن فایزر ۱۹.۵۰ یورو (۲۳.۱۵ دلار) اعلام شده است در حالی که قبلاً این واکسن ۱۵.۵۰ یورو بود.

به گفته یکی از مقامات، بر اساس این قراردادها، قیمت واکسن مدرنا ۲۵.۵۰ دلار به ازای هر دوز است در حالی که در اولین قرارداد خرید قیمت آن ۱۹ یورو بود. البته قیمت جدید کمتر از ۲۸.۵۰ دلاری است که پیش از این توافق شده بود زیرا تعداد سفارش افزایش یافته است.

فایزر با استناد به محرمانه بودن از اظهارنظر در مورد قرارداد با کمیسیون اروپا خودداری کرد.

این شرکت گفت: فراتر از قرارداد (های) ویرایش شده ای که توسط کمیسیون اروپا منتشر شده، محتواها محرمانه هستند و بنابراین ما اظهار نظر نمی کنیم.

کمیسیون اروپا روز سه شنبه اعلام کرد که اتحادیه اروپا قصد دارد تا پایان تابستان امسال به هدف واکسیناسیون کامل حداقل ۷۰ درصد از جمعیت بزرگسالان برسد.

در ماه مه، اتحادیه اروپا پیش بینی کرد که تا پایان ماه سپتامبر بیش از یک میلیارد دوز واکسن از چهار تولیدکننده دریافت خواهد کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=149556