قیمت واحدهای طرح ملی مسکن مشخص شد

0
۲۷۷ بازدید

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که ۴۷۰هزار نفر واجد شرایط دریافت طرح ملی مسکن شناسایی شده است، گفت: قیمت واحدهای این طرح مشخص شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، محمود محمودزاده با اعلام این که از حدود ۴۷۰ هزار نفر واجد شرایط دریافت طرح ملی مسکن ۶۵ هزار نفر افتتاح حساب کرده‌اند، اظهار کرد:‌ مقرر شده تا از سامانه طرح ملی مسکن مجددا پیامکی به واجدان شرایط ارسال شود، همچنین سایر دستگاه ها نیز این پیامک را ارسال می‌کنند.

وی با بیان این‌که مقرر شده تا اراضی موردنیاز برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی طی قراردادی به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) واگذار شود، افزود: همچنین زمین ۲۰ هزار واحد به شرکت بازآفرینی و ۳۰ هزار واحد دیگر نیز به شهرهای جدید برای ساخت و ساز واگذار خواهد شد که در مجموعه ۱۵۰ هزار واحد مسکن ملی نیز به این شیوه انجام می شود.

وی با بیان این‌که واحدهای طرح ملی مسکن با قیمت یکسان، تیپ قرارداد معین و ضرایب تعدیل مشخص و معین شده است، گفت: قیمت و نحوه تامین میلگرد و سیمان طرح ملی مسکن و همچنین تعیین تکلیف معافیت های مالیاتی، بیمه و پروانه های ساختمان در شورای عالی مسکن تعیین شده است.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که در استان ها حدود ۵۰ درصد اراضی موردنیاز مسکن ملی، تامین و به ریز به استان ها ارسال شده است، اضافه کرد: از ۳۷۰ هزار نفری که واجدان شرایط دریافت مسکن ملی در ثبت نامی ها هستند اراضی ۱۹۰ هزار واحد تامین شده است. در شهرهای جدید نیز حدود ۱۳۰ هزار واحد تامین زمین شده که در شهرهای جدید حدود ۹۳ هزار متقاضی وجود دارد و در شهرهای جدید زمین مازاد داریم.

محمودزاده اظهار کرد: در استان‌ها و شهرهای جدید حدود ۶۰ درصد از واجدان شرایط مسکن ملی واریز وجه کرده اند که اینها شامل افرادی که در تفاهم نامه های وزارت راه و شهرسازی با سایر وزارتخانه ها هستند نبوده و تنها ثبت نام شدگان مسکن ملی را شامل می‌شوند.

وی با بیان این‌که‌ قم، خراسان جنوبی، خراسان شمالی با ۶۷ و ۵۹ درصد و مرکزی با ۵۶ درصد استان‌های پیشرو در تعیین‌تکلیف متقاضیان طرح ملی مسکن هستند، تصریح کرد: کمترین تعیین تکلیف متقاضیان مسکن ملی در استان‌های البرز، تهران، ایرانشهر، اصفهان، خراسان رضوی روی داده که انتظار می‌رود تا این استان ها هرچه سریعتر نسبت به تعیین‌تکلیف متقاضیان مسکن ملی استان خود اقدام کنند. وی گفت:‌در موضوع تعیین اراضی طرح ملی مسکن نیز استان‌های تهران، خراسان شمالی، آذربایجان شرقی و غربی و قم ۹۸ تا ۱۰۰ درصد زمین را تامین کرده‌اند.کمترین تامین زمین مربوط به کردستان با ۵ درصد، یزد، همدان و سمنان است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=111734