قیمت نفت صعودی شد

0
۲۰۸ بازدید

بازارها در معاملات روز جاری از ریسک پذیری فزاینده تحت تاثیر چشم انداز چکهای کمکی بزرگتر آمریکا حمایت خواهند یافت. با این حال رشد بازارهای نفت ممکن است به دلیل شیوع نوع جدید ویروس کرونا و دیدار اوپک محدود شود.

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با کاهش ۹۴ صدم درصدی ،۴۸سنت کاهش داشت و به قیمت۵۰ دلارو۶۷سنت رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با افزایش ۲.۲۶ درصدی وبایک دلارو ۸سنت افزایش به ۵۱ دلارو ۹سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش۲۱صدم درصدی وبا۱۱ سنت کاهش به ۵۱دلارو۱۸سنت رسید.

قیمت نفت روز سه شنبه تحت تاثیر انتظارات برای رشد تقاضا برای سوخت در پی افزایش کمکهای کرونایی دولت آمریکا و توافق تجاری بریگزیت، افزایش یافت.

استفن اینس، استراتژیست ارشد شرکت اکسی کورپ در این باره اظهار کرد: بازارها در معاملات روز جاری از ریسک پذیری فزاینده تحت تاثیر چشم انداز چکهای کمکی بزرگتر آمریکا حمایت خواهند یافت. با این حال رشد بازارهای نفت ممکن است به دلیل شیوع نوع جدید ویروس کرونا و دیدار اوپک محدود شود.

قیمت نفت همسو با صعود بازارهای آسیایی افزایش یافت. بازار سهام ژاپن تحت تاثیر بهبود ریسک پذیری سرمایه گذاران به بالاترین حد ۳۰ سال اخیر صعود کرد. مجلس نمایندگان آمریکا به افزایش مبلغ چکهای کمکی از ۶۰۰ به ۲۰۰۰ دلار رای داد اما این اقدام باید از سوی سنا هم مورد تایید قرار گیرد.

عامل دیگری که از قیمتهای نفت پشتیبانی کرد، پیش بینی کاهش ذخایر نفت آمریکا بود. تحلیلگران در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند آمارهای هفتگی کاهش ذخایر نفت آمریکا به میزان ۲.۱ میلیون بشکه در هفته منتهی به ۲۵ دسامبر و رشد ذخایر فرآورده های نفتی را نشان دهند.

با این حال، نگرانیها نسبت به قرنطینه رشد قیمتها را محدود کرد. شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا در انگلیس باعث وضع مجدد محدودیتهای رفت و آمد شده و به تقاضای کوتاه مدت برای سوخت لطمه زده و قیمتها را تحت فشار کاهشی قرار داده است. نرخ بستری در بیمارستان و ابتلا در بخشهایی از اروپا و آفریقا افزایش پیدا کرده است.

در این بین، بازار به نشست روز چهارم ژانویه اوپک و متحدانش شامل روسیه چشم دوخته است. اوپک پلاس قرار است تولیدش را در ژانویه ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد و روسیه از افزایش تولید در فوریه به میزان مشابه حمایت می کند.

بر اساس گزارش رویترز، الکساندر نواک، معاون، نخست وزیر روسیه، روز دوشنبه گفت انتظار دارد تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۱ به میزان ۵ تا ۶ میلیون بشکه در روز رشد کند اما به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا احیا نخواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=126993