قیمت نفت سقوط کرد

0
۳۷۱ بازدید

قیمت شاخص های نفتی که روز جمعه شاهد افت ۴ درصدی بود، پس از قطعی شدن پیروزی بایدن و همزمان با سایر بازارهای مالی در حال ترمیم است.

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با کاهش ۳.۷۴درصدی،و یک دلار و۵۵سنت کاهش داشت و به قیمت ۳۹دلار و۸۵سنت رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با کاهش ۸.۵۶ درصدی وبا ۳ دلارو ۳۹ سنت کاهش به ۳۶ دلارو ۲۱سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش۲.۵۹درصدی وبا یک دلارو ۸ سنت کاهش به۴۰دلارو۶۴سنت رسید.

پس از آنکه روز شنبه پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مسجل شد و اشتها برای ریسک پذیری در بازارها بالا رفت، قیمت نفت امروز در معاملات ابتدایی هفته شاهد رشد بیش از ۲ درصدی بود و نفت برنت به بالای ۴۰ دلار بازگشت.

قیمت شاخص های نفتی که روز جمعه شاهد افت ۴ درصدی بود، پس از قطعی شدن پیروزی بایدن و همزمان با سایر بازارهای مالی در حال ترمیم است.

مایکل مک کارتی تحلیلگر بازار نفت در موسسه سی ام سی مارکتس در سیدنی گفت: «معاملات صبح امروز با تمایل بیشتری به پذیرش ریسک همراه بود و این نشان دهنده افزایش اعتماد به این مسئله است که بایدن به کاخ سفید راه خواهد یافت، اما در عین حال حزب جمهوری خواه همچنان کنترل سنا را در اختیار خواهد داشت… این نتیجه از نظر بازار ایده آل است. هیچ یک از دو حزب اصلی آمریکا کنترل کنگره را در اختیار نخواهد داشت و این مانع از شدت گرفتن جنگ تجاری و افزایش مالیات ها می شود.»

مک کارتی افزود، احتمالا اکنون که نتیجه انتخابات آمریکا مشخص شده تمرکز اصلی سرمایه گذاران معطوف تشدید شیوع کرونا خواهد شد.

جو بایدن رئیس جمهور منتخب و تیم وی در حال کار بر روی نحوه مواجهه با بحران کرونا پس از روی کار آمدن دولت جدید هستند. آمریکا اولین کشور جهان از زمان شیوع کروناست که تعداد مبتلایانش از مرز ۱۰ میلیون نفر عبور می کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=119025