قیمت نفت برنت افزایش یافت

0
۴۳۲ بازدید

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش۱۰صدم درصدی،۶سنت افزایش داشت و به قیمت ۶۲دلار و۴۶سنت رسید.

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات باافزایش۱۷ صدم درصدی،۱۱ سنت افزایش به قیمت ۶۵دلار و۷۱سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که در این روز، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش ۳صدم درصدی ، ۱٫۷۶سنت کاهش به قیمت۵۶دلار و ۸۵سنت رسید.

به گزارش رویترز، به دنبال تمدید ۹ ماهه توافق کاهش تولید توسط اوپک و متحدانش و در حالی که کند شدن رشد اقتصاد جهانی بر میزان تقاضا برای نفت تاثیر گذاشته است، قیمت نفت پس از کاهش شدید در جلسه قبل، امروز اندکی افزایش داشت.

احتمال کاهش قابل توجه میزان ذخایر نفت خام آمریکا نیز عامل دیگری بود که در رشد قیمت نفت موثر واقع بود.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و چند تولید کننده دیگر از جمله روسیه روز سه شنبه توافق کردند که کاهش تولید نفت خود را تا مارس ۲۰۲۰ ادامه دهند.

آمارپریت سینگ، تحلیلگر موسسه بارکلیز در این باره گفت: «نشست گروه اوپک پلاس نشان داد که اعضا در شرایط سخت و تضعیف چشم انداز اقتصاد جهانی کنار یکدیگر هستند تا بازار را به وضعیتی متوازن تر برسانند… هرچند تمرکز اصلی بازار روی تضعیف اقتصاد جهانی است، اما از نظر ما این تصمیم تولید کنندگان به نفع قیمت نفت است.»

در آستانه انتشار آمارهای دولت آمریکا، انستیتوی نفت این کشور اعلام کرد، میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته ۵ میلیون بشکه کاهش یافته، در حالی که انتظار می رفت این کاهش ۳ میلیون بشکه ای باشد.

تحلیلگران موسسه سیتی ریسرچ هم نوشتند، توافق اوپک پلاس برای تمدید ۹ ماهه کاهش تولید موجب کاهش میزان ذخایر نفت در نیمه دوم امسال خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=99627