کد خبر: 95750
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷

قیمت نفت برنت افزایش یافت

قیمت نفت برنت افزایش یافت

 

گروه نفت

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش ۱۰صدم درصدی۶ سنت افزایش  به قیمت ۵۷٫۳۲دلار رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات بازارهای جهانی باافزایش ۸صدم درصدی و۵ افزایش به قیمت ۶۳٫۹۶دلار معامله شد.

این در حالی بود که درآخرین معاملات  ، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش ۱۳ صدم درصدی و با ۹سنت کاهش به قیمت  ۶۸٫۲۹ دلاررسید.

به گزارش رویترز، در حالی که ظاهرا واشنگتن و چین به انعقاد یک پیمان تجاری نزدیکتر شده اند و این مسئله نگرانی ها از چشم انداز رشد اقتصاد جهانی را کاهش داده است، قیمت نفت روز دوشنبه با افزایش همراه بود.

. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۱۱ سنت معادل ۰٫۲ درصد افزایش به ۵۷ دلار و ۳۸ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت روز جمعه نیم درصد رشد داشت و به بالاترین رقم از ۱۶ نوامبر یعنی ۵۷ دلار و ۸۱ سنت رسیده بود.

ادوارد مویا، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در این باره گفت: «خوش بینی نسبت به انعقاد توافق تجاری بین آمریکا و چین موجب تقویت قیمت نفت شده است.» دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا دیروز گفت، افزایش تعرفه ها علیه کالاهای وارداتی از چین که قرار بود از اواخر این هفته اجرایی شود را به دلیل پیشرفت در مذاکرات تجاری به تاخیر می اندازد. وی افزود، اگر این پیشرفت ها ادامه یابد، وی و همتای چینی اش یک توافق تجاری را امضا خواهند کرد.

در همین حال کاهش جهانی عرضه نفت نیز در رشد قیمت ها موثر بوده است. شرکت های انرژی آمریکایی این هفته برای اولین بار در طی ۳ هفته اخیر تعداد سکوهای حفاری نفتی خود را کاهش دادند. این پس از آن اتفاق می افتد که تولید نفت آمریکا به رکورد بی سابقه ۱۲ میلیون بشکه در روز رسیده و میزان ذخایر این کشور نیز در بالاترین رقم یک سال گذشته قرار دارد.

این در حالی است که میزان تولید نفت شرکت پمکس مکزیک در ماه ژانویه به ۱٫۶۲ میلیون بشکه در روز رسیده که پایین ترین رقم در طی حدود ۳ دهه گذشته است