کد خبر: 94854
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷

قیمت نفت ایران کاهش یافت

قیمت نفت ایران کاهش یافت

گروه نفت

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش۲٫۷۳درصدی۱٫۴۷ دلارافزایش به قیمت ۵۵٫۲۶دلار رسید.

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات بازارهای جهانی با افزایش ۲٫۸۷درصدی و۱٫۶۷دلار افزایش به قیمت ۵۹٫۷۶دلار معامله شد.

این در حالی بود که درآخرین معاملات  ، قیمت نفت سنگین ایران باکاهش ۸۲ صدم درصد  و با ۵۲ سنت کاهش به قیمت  ۶۲٫۶۵دلار  رسید.

به گزارش رویترز، به دنبال انتشار آمارهای مثبت از بازار کار آمریکا و نشانه هایی از اینکه تحریم های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا به کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا کمک کرده است، قیمت نفت روز جمعه حدود ۳ درصد افزایش یافت.

قیمت نفت خام آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۴۷ سنت، معادل ۲٫۷۳ درصد افزایش به ۵۵ دلار و ۲۶ ست رسید و رشد قیمت هفتگی حدودا ۳ درصدی را تجربه کرد.

پس از آنکه موسسه بیکر هاگز گزارش داد که شرکت های آمریکایی برای چهارمین هفته متوالی تعداد سکوهای حفاری خود را کاهش داده و تعداد آنها را به پایین ترین رقم در ۸ ماه گذشته رسانده اند، قیمت ها رشد قابل توجهی را شاهد بود. آمارهای هفته گذشته نشان داد که تعداد سکوهای حفاری در ماه ژانویه بیشترین کاهش ماهانه را از آوریل ۲۰۱۶ تاکنون داشته است.

انتشار آمارهای قوی از میزان اشتغالزایی در آمریکا و رشد شاخص ها در بازار بورس وال استریت نیز به رشد قیمت نفت کمک کرد.

دیگر عامل تقویت بازارهای مالی، توئیت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بوده که گفته به منظور تلاش جهت حل اختلافات تجاری، به زودی با شی جینپینگ رئیس جمهوری چین دیدار خواهد کرد. اما ترامپ بعدا هشدار داد که در صورتی که دستیابی به توافق چندا محتمل نباشد، ممکن است مذاکرات را به تعویق بیاندازد.

هیئت تجاری چین گفته، در دور اخیر مذاکرات با آمریکا پیشرفت های مهمی به دست آمده است.