کد خبر: 95801
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۷

قیمت نفت ایران کاهش یافت

قیمت نفت ایران کاهش یافت

گروه نفت

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش ۳۶صدم درصدی۲۰ سنت افزایش  به قیمت ۵۵٫۶۸دلار رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات بازارهای جهانی باکاهش  ۲٫۹۴ درصدی و۱٫۸۸ دلاربه قیمت ۶۲٫۰۸دلار معامله شد.

این در حالی بود که درآخرین معاملات  ، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش ۴۷ صدم درصدی و با ۳۲سنت کاهش به قیمت  ۶۷٫۹۷ دلاررسید.

به گزارش رویترزقیمت نفت خام آمریکا هم پس از کاهش ۳٫۱ درصدی در روز دوشنبه، امروز با ۲۹ سنت معادل نیم درصد افت به ۵۵ دلار و ۱۹ سنت رسید.

تحلیلگران گفتند آمریکا، بزرگترین مصرف کننده نفت جهان قصد دارد جلوی اقدامات تولید کنندگان عمده نفت جهت افزایش قیمت ها را بگیرد. قیمت نفت در فاصله ۸ تا ۲۲ فوریه ۸٫۱ درصد افزایش داشته است.

ترامپ روز دوشنبه در خصوص افزایش قیمت نفت ابراز نگرانی کرده و بار دیگر درخواست های قبلی خود از اوپک مبنی بر پایین نگه داشتن قیمت ها را تکرار کرده بود.

بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «این هشدار این بار تاثیر بیشتری روی بازار گذاشته است، زیرا قانون گذاران آمریکایی در حال تهیه طرحی هستند که بر اساس آن اوپک هدف مقررات ضد تراستی دولت آمریکا قرار خواهد گرفت.»

اوپک و برخی تولید کنندگان غیر عضو این سازمان از جمله روسیه اواخر سال گذشته میلادی توافق کردند که به منظور جلوگیری از افزایش عرضه در بازار تولید خود را به میزان روزانه ۱٫۲ میلیون بشکه کاهش دهند.

عربستان بزرگترین صادر کننده نفت جهان اخیرا برآورد کرده که تولید نفتش در ماه مارس بیش از رقم توافق شده با اوپک و متحدانش کاهش خواهد یافت