کد خبر: 97455
تاریخ انتشار: ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

قیمت نفت ایران افزایش یافت

قیمت نفت ایران افزایش یافت

 

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با افزایش۴۹صدم درصدی و ۳۵سنت افزایش به قیمت ۷۱٫۹۷دلار رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات بازارهای جهانی با افزایش۱صدم درصدی و۷۰سنت افزایش ۷۰٫۸۱ دلار معامله شد.

این در حالی بود که درآخرین معاملات  ، قیمت نفت سنگین ایران با افزایش۱۷ صدم درصدی و با ۱۱ سنت افزایش به قیمت  ۶۴٫۷۷دلاررسید

به گزارش رویترز، به دنبال کاهش صادرات نفت عربستان و کاهش تعداد سکوهای حفاری نفتی در آمریکا و همچنین افت میزان ذخایر نفت خام این کشور قیمت نفت شاهد افزایش بود.

قیمت نفت خام آمریکا نیز با ۲۴ سنت معادل ۰،۳۸ درصد افزایش به ۶۴ دلار رسید.

آمارهای وزارت انرژی آمریکا نشان می دهد میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به ۱۲ آوریل با ۱٫۴ میلیون بشکه کاهش مواجه بوده است.

از ابتدای امسال تاکنون و تحت تاثیر توافق اوپک و متحدانش برای کاهش تولید، قیمت نفت رشد قابل توجهی داشته است. دیگر عامل رشد قیمت جهانی نفت تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران و ونزوئلا بوده است.

البته رشد تولید نفت آمریکا و نگرانی ها در مورد اختلافات تجاری آمریکا و چین مانع از رشد بیشتری قیمت ها شده است.بازار نفت و بسیاری از بازارهای مالی روز جمعه تعطیل هستند.

آمارهای منتشر شده توسط موسسه جودی نشان می دهد که صادرات نفت عربستان در ماه فوریه نسبت به ماه پیش از آن ۲۷۷ هزار بشکه کاهش یافته و به زیر ۷ میلیون بشکه رسیده است.

جین مک گیلیان تحلیلگر بازار نفت در موسسه تردیشن انرژی در کنتیکات گفت: «من فکر می کنم کاملا روشن است که محدود شدن میزان عرضه و کاهش نگرانی ها در مورد کند شدن رشد تقاضا موجب رشد قیمت نفت شده است.»

شرکت های انرژی در آمریکا این هفته تعداد سکوهای حفاری خود را برای اولین بار طی ۳ هفته گذشته کاهش دادند.