قیمت مسکن در استرالیا ۱۰ برابر افزایش یافت

0
۱۲۳ بازدید

قیمت مسکن در استرالیا بیش از ۱۰ برابر سرعت دستمزد افزایش یافته است و مانع بزرگی برای ورود خانه اولی‌ها به بازار املاک ایجاد می‌کند.

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، قیمت مسکن در استرالیا که روزانه صدها دلار در سیدنی و ملبورن افزایش می‌یابد ضرورت اقدامات کلان احتیاطی برای مهار وام‌های اعتباری و جلوگیری از افزایش ریسک‌های مالی را نشان می‌دهد.

گفته می‌شود نرخ بهره رسمی بانک‌ها که به طور بی‌سابقه‌ای پایین بوده علت این افزایش قیمت است و فیلیپ لو، رئیس بانک مرکزی استرالیا در نشست روز ۵ اکتبر، قرار بود این نرخ را ۰.۱ درصد حفظ کند.

در حالی که بانک مرکزی استرالیا خرید ماهانه اوراق قرضه هفتگی خود را به ۴ میلیارد دلار استرالیا (۲.۹ میلیارد دلار) کاهش داد، این بانک به طور مداوم اعلام کرد که انتظار ندارد نرخ بهره را حداقل تا سال ۲۰۲۴ افزایش دهد.

این اقدام ایجاد قوانین وام دهی سختگیرانه‌تر را به عنوان تنها راه مهار بازار املاک استرالیا باقی می‌گذارد. قیمت مسکن در این کشور از استطاعت کارگران معمولی در شهرهای بزرگ خارج است.

صندوق بین المللی پول با استناد به نگرانی‌ها درباره ثبات مالی، هفته گذشته خواستار محدودیت وام دهی برای مهار قیمت‌های بالا شد.

بانک مرکزی این کشور اعلام کرد که به طور مداوم در حال ارزیابی ابزارهای مالی است، اما فعلا دست نگه خواهد داشت چرا که تمرکز خود را بر حمایت از اقتصاد در برابر شیوع کرونا قرار داده است.

موج جدید کرونا دولت استرالیا را مجبور به اعمال قرنطینه در بسیاری از شهرهای پر جمعیت در سواحل شرقی این کشور کرده است.

دولت استرالیا که باید تا ماه مه رای گیری انجام دهد، ظاهراً خواهان اقدام درباره قیمت مسکن است.

قیمت مسکن در استرالیا بیش از ۱۰ برابر سرعت دستمزد افزایش یافته است و مانع بزرگی برای ورود خانه اولی‌ها به بازار املاک ایجاد می‌کند.

افزایش سریع قیمت مسکن در سیدنی و ملبورن با وجود طولانی شدن قرنطینه و محدودیت‌های کرونایی رخ داده است و این در حالی است که افزایش بدهی خانوارها باعث ایجاد مشکلات زیادی در زمینه ثبات مالی می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=156706