قیمت طلا در بازار آمریکا ۰.۵ درصد رشد کرد

0
۱۳۰ بازدید

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۸۶۸ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر پیشرفت مذاکرات پیرامون بسته کمک مالی و ضعیف شدن ارزش دلار در بالاترین قیمت یک هفته اخیر ایستاد.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در ۱۸۶۳ دلار و ۸۹ سنت ایستاد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۵ درصد افزایش، به ۱۸۶۸ دلار و ۲۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز چهارشنبه با ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۸۵۹ دلار و ۱۰ سنت بسته شد.

به گفته ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزش دیلی فارکس، قانونگذاران آمریکایی به توافق پیرامون بسته کمک مالی نزدیک شده اند و این موضوع از قیمت طلا پشتیبانی کرده است اما بازارها احتمالا از میزان این بسته مایوس می شوند و بعید است روند نزولی مشاهده شده بازار طلا در چند ماه گذشته معکوس شود.

مذاکره کنندگان کنگره آمریکا روز چهارشنبه سرگرم چانه زنی روی جزئیات لایحه کمک کرونایی ۹۰۰ میلیارد دلاری بودند که شامل چکهای ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلاری و تمدید حمایتهای بیکاری است و این امر باعث شد دلار نزدیک به پایینترین سطح خود در بیش از دو سال اخیر معامله شود.

بانک مرکزی آمریکا در پایان نشست دو روزه خود در روز چهارشنبه به شکل صریحی وعده داد برنامه خرید اوراق قرضه خود را تا زمانی که روند اشتغال به طور کامل بهبود پیدا کند و تورم به هدف دو درصد برسد، ادامه خواهد داد. نرخهای بهره هم احتمالا در سالهای آینده همچنان نزدیک صفر باقی خواهد ماند.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران اکنون منتظر تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی انگلیس هستند که احتمالا از تصویب اقدامات محرک مالی بیشتر در آستانه بریگزیت خودداری خواهد کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به ۲۵ دلار و ۲۵ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۰۳۶ دلار و ۹۴ سنت رسید. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، ۲۳۲۹ دلار و ۳۰ سنت معامله شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=125042