قیمت طلا به کانال ۱۷ هزار دلاری سقوط کرد

0
۱۱۱ بازدید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۱ درصد کاهش به ۱۷۹۰ دلار و ۶۳ سنت رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، در حالی که افزایش سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا و تقویت دلار سبب کاهش جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا شده، قیمت فلز زرد روز چهارشنبه برای پنجمین جلسه متوالی شاهد تداوم روند کاهشی خود بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۱ درصد کاهش به ۱۷۹۰ دلار و ۶۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل نیز با ۰.۴۹ درصد کاهش به ۱۷۹۰ دلار و ۲۰ سنت رسید.

مارگارت یانگ تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «سرمایه گذاران شاهد افزایش سوددهی اوراق قرضه و تقویت دلار هستند و تمایل چندانی به سرمایه گذاری بیشتر در بازار طلا ندارند، زیرا با توجه به در راه بودن بسته محرک مالی و ترمیم اقتصاد احتمال افزایش بیشتر سوددهی اوراق قرضه وجود دارد.»

وی افزود: «در کوتاه مدت قیمت طلا احتمالا کاهش بیشتری را تجربه خواهد کرد.» میزان سوددهی اوراق قرضه خزانه داری امریکا به بالاترین رقم از اواخر فوریه ۲۰۲۰ رسیده، و شاخص دلار از پایین ترین رقم های ۳ هفته اخیر فاصله گرفته است.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا خواستار تصویب بسته محرک مالی ۱.۹ تریلیون دلاری در هفته های آتی است تا بتواند ضمن پرداخت چک های یارانه ۱۴۰۰ دلاری به شهروندان میزان مقرری های بیکاری را نیز بالا ببرد.

تقویت نرخ تورم سبب افزایش قیمت طلا می شود، اما در عین حال سوددهی اوراق قرضه را نیز بالا می برد که به نوبه خود می تواند به بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا کمک کند.

اما به گفته آوتار ساندو، تحلیلگر بازار طلا در موسسه فیلیپ فیوچرز: «اصلاح قابل توجه قیمت ها در بازار طلا به دلیل نوسانات کوتاه مدت را می توان به عنوان فرصتی برای خرید بیشتر نیز دید.» سرمایه گذاران همچنین منتظر انتشار صورت مذاکرات نشست ماه ژانویه فدرال رزرو آمریکا در اواخر امروز هستند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=133634