قیمت طلا به سوی افزایش تا مرز ۵۰۰۰ دلاری پیش می رود

0
۲۴۳ بازدید

رئیس موسسه سرمایه گذاری یورو پاسیفیک کاپیتال تاکید کرد که علی رغم عملکرد قیمت طلا در ماه های اخیر ، به نظر می رسد که این فلز گرانبها در حال حرکت به سوی رکورد ۵۰۰۰ دلاری در هر اونس است

. مارکت واچ گزارش می دهد: پیتر شیف رئیس موسسه سرمایه گذاری یورو پاسیفیک در حالی تصریح کرد که احتمال افزایش قیمت طلا به ۵۰۰۰ دلار در هر اونس وجود دارد که قیمت این فلز زرد در پایان مبادلات هفته گذشته به ۱۲۲۵ دلار رسیده است. بر اساس این گزارش اظهار نظر پیتر شیف به این معنا خواهد بود که قیمت طلا با رشد ۳۰۰ درصدی روبرو می شود. قیمت طلا در هفته گذشته با رشد ۳ درصدی روبرو شده ولی همچنان فاصله زیادی تا مرز ۱۹۰۰ دلاری در سال ۲۰۱۱ میلادی دارد.

عملکرد قیمت طلا در ماه های اخیر چندان درخشان نبوده است. پیتر شیف در ادامه تصریح کرد که هیچ محدودیتی برای افزایش قیمت طلا در سال های آینده وجود ندارد. این مساله تحلیل نادرستی است که بگوییم قیمت طلا تنها تحت تاثیر افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا با کاهش روبرو خواهد شد. رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه نخست امسال به کمتر از ۰.۲ درصد رسیده و آمارهای مربوط به ایجاد فرصت های شغلی جدید و خرده فروشی و تولیدات صنعتی در ماه آوریل نیز مایوس کننده بوده است.

در عین حال پایگاه اینترنتی کیتکو، در نظرسنجی خود از ۳۱۴ نفر شرکت کننده گزارش داد که از این تعداد ۱۶۲ نفر معادل ۵۲ درصد پیش بینی کردند که قیمت طلا طی هفته آینده با افزایش روبر خواهد شد و ۱۰۱ نفر معادل ۳۲ درصد نیز به کاهش قیمت طلا رای دادند و ۵۱ نفر معادل ۱۶ درصد نیز اعلام کردند که قیمت طلا در این مدت تغییر چندانی نخواهد داشت. بر اساس این گزارش در نظرسنجی از کارشناسان اقتصادی و تحلیلگران بازار طلا نیز ۱۸ نفر شرکت کردند که از این تعداد نیز ۱۱ نفر معادل ۶۱ درصد پیش بینی کردند که قیمت طلا در روزهای آینده با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

۲ کارشناس اقتصادی معادل ۱۱ درصد نیز به کاهش قیمت طلا رای داده اند و ۵ نفر معادل ۲۸ درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا در این مدت تغییر چندانی نخواهد داشت. برای سومین هفته متوالی خوانندگان کیتکو نیوز روند قیمت طلا در هفته ای که گذشت را درست پیش بینی کرده اند. در نظرسنجی هفته گذشته بیش از ۴۵ درصد خوانندگان کیتکو نیوز به افزایش قیمت طلا رای داده بودند. قیمت طلا در هفته ای که گذشت با رشد ۳.۱ درصدی روبرو شده است که این بهترین عملکرد قیمت طلا در ۴ ماه گذشته به شمار می رود. به نظر می رسد قیمت طلا در روزهای آینده به شدت تحت تاثیر آمارهای اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. روشن شدن وضعیت بحران مالی و بدهی یونان نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12714