جمعه 11 اسفند، 1402

کدخبر: 2348 14:54 1393/03/17
قیمت طلا این هفته هم نزولی می شود

قیمت طلا این هفته هم نزولی می شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
قیمت طلا این هفته هم نزولی می شود

قیمت طلا این هفته هم نزولی می شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز نشان می دهد اکثر کارشناسان اقتصادی و فعالان بازارهای بین المللی بر این باورند که قیمت طلا در روزهای آینده نیز روند نزولی خواهد داشت

.
به گزارش کیتکو نیوز، از ۳۳ کارشناس ارشد اقتصادی این هفته ۲۲ نفر در نظرسنجی شرکت کرده اند. از این تعداد نیز ۱۲ نفر به کاهش قیمت طلا در هفته پیش رو رای داده اند.
بر اساس این گزارش ۷ نفر نیز پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آتی با افزایش روبرو خواهد شد . ۳ نفر نیز اعلام کردند قیمت طلا در این مدت با تغییر چندانی مواجه نمی شود.
هفته گذشته نیز کارشناسان اقتصادی کاهش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند ولی قیمت طلا در هفته ای که گذشت با رشد ۵ دلاری روبرو شده است.
کارشناسانی که به کاهش قیمت طلا رای داده اند معتقدند تصمیم بانک مرکزی اروپا برای کاهش نرخ بهره و تزریق نقدینگی بیشتر تاثیر زیادی بر کاهش قیمت طلا در روزهای آینده خواهد داشت.
تحلیلگرانی که به افزایش قیمت طلا رای داده اند نیز بر این باورند که کاهش قیمت طلا بهترین شرایط را برای خرید مجدد فراهم کرده و این مساله موجب افزایش تقاضا و قیمت این فلز زرد خواهد شد.تشدید احتمالی خشونت ها در اوکراین و افزایش تنش در روابط روسیه و غرب نیز به نفع قیمت طلا خواهد بود.
انتشار گزارش وزارت کار آمریکا در خصوص ایجاد ۲۱۷ هزار فرصت شغلی جدید در ماه می نیز تاثیر چندانی بر روند تحولات قیمت طلا نداشته است.
 کامرز بانک آلمان پیش بینی قیمت طلا و نقره را کاهش داد
کامرز بانک آلمان در تازه ترین گزارش خود پیش بینی نسبت به قیمت طلا و نقره را به علت ریسک های موجود موثر بر افت قیمت فلزات گرانبها کاهش داده است.
به گزارش پایگاه اینترنتی "فست مارکتس" کامرز بانک پیش بینی کرد: قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به کمتر از ۱۳۵۰ دلار خواهد رسید که این رقم نسبت به گزارش قبلی ۵۰ دلار کاهش یافته است. قیمت هر اونس نقره نیز تا پایان امسال به کمتر از ۲۱ دلار خواهد رسید.
بر اساس این گزارش قیمت طلا از اواخر می تاکنون روندی نزولی داشته است. کامرز بانک افزود: در هفته های آینده ریسک و خطر کاهش قیمت طلا بیشتر خواهد شد و بنابر این نمی توان احتمال بازگشت قیمت طلا به ۱۱۸۰ دلار در هر اونس را نادیده گرفت.
کامرز بانک پیش بینی کرد، تقاضای طلای هند بار دیگر با افزایش روبرو خواهد شد و لغو محدودیت های وارداتی تاثیر زیادی بر رشد مجدد تقاضای طلای این کشور خواهد داشت. افزایش تقاضای چین نیز تاثیر زیادی بر جلوگیری از کاهش شدید قیمت طلا خواهد داشت.
پیش بینی می شود رشد تقاضای فیزیکی موجب شود تا قیمت طلا طی سال آینده به مرز ۱۴۰۰ دلار برسد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |