قیمت زمین همچنان رو به رشد است

0
۴۴۲ بازدید

۱۷۴٫۶ درصد رشد قیمت هر مترمربع زمین در بهار امسال

گروه امورزیربنایی-گزارش مرکز آمار از قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در بهار ٩٨ نشان می دهد نسبت به بهار ۹۷ رشد ۱۷۴٫۶ درصدی داشته است.

به نظر می رسد قیمت مسکن رو به کاهش گذاشته است، اما آمار و گزارش ها نشان می دهد قیمت زمین و ساختمان کلنگی همچنان رو به افزایش است.

به گزارش جهان اقتصاد، در همین مدت، افزایش ۱۰۹٫۶ درصدی قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی و افزایش ۳۵٫۰ درصدی متوسط مبلغ اجاره به‌علاوه‎ سه‌ درصد ودیعه‎ پرداختی برای اجاره‎ یک مترمربع زیربنای مسکونی در بهار ٩٨ نسبت به بهار ٩٧ در شهر تهران اتفاق افتاده است.

این گزارش می نویسد: متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۶۹۵۶۷ هزار ریال با میانگین مساحت ۲۴۶ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۶٫۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۷۴٫۶ درصد افزایش داشته است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۳۰۹۲۰ هزار ریال با میانگین مساحت ۸۸ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۱ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۲۲٫۷ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۰۹٫۶ درصد، افزایش داشته است.

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۴۰۲۶۷۳ ریال با میانگین مساحت ۸۰ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۴ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ۱۷٫۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۵٫۰ درصد، افزایش داشته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=102696