قیمت جهانی طلا به زیر ۱۱۰۰ دلار خواهد رسید

0
۳۸۳ بازدید

قیمت جهانی طلا به زیر ۱۱۰۰ دلار خواهد رسید

تازه ترین تحلیل تکنیکال اف ایکس استریت نشان می دهد که سطح مقاومتی بعدی برای قیمت طلا ۱۲۰۰ دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.به گزارش پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه به بیش از ۱۱۹۰ دلار در هر اونس رسیده است. علت اصلی افزایش مجدد قیمت طلا کاهش ارزش دلار و نگرانی نسبت به وضعیت بحران مالی و بدهی یونان بوده است.بر اساس این گزارش وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده است که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه نخست امسال به منفی ۰.۷ درصد رسیده و این مساله موجب کاهش ارزش دلار شده است.تحلیل تکنیکال نشان می دهد که اگر سطح مقاومتی ۱۲۰۰ دلاری شکسته شود قیمت طلا به زودی تا ۱۲۲۵ دلار افزایش خواهد یافت. سطح حمایتی قیمت طلا نیز در کوتاه مدت ۱۱۸۴ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۱۷۷ دلار و سپس ۱۱۶۸ دلار کاهش خواهد یافت.

گروه بانکی ای ان زد استرالیا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد که قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت با افت بیشتری روبرو خواهد شد و به کمتر از ۱۱۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید.به گزارش پایگاه اینترنتی بولیون دسک، تحلیلگران گروه بانکی ای ان زد تاکید کردند که قیمت طلا در کوتاه مدت روند نزولی را ادامه خواهد داد و احتمالا به کمتر از ۱۱۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید.بر اساس این گزارش قیمت طلا در کوتاه مدت می تواند بین ۱۱۸۰ تا ۱۲۲۰ دلار در نوسان باشد. قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون بین ۱۱۷۵ تا ۱۲۲۵ دلار در نوسان بوده است. نگرانی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و افزایش ارزش دلار فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد می کند.این موسسه مالی در ادامه افزود: به همین دلیل پیش بینی می شود که قیمت جهانی طلا به زودی تا سطح ۱۱۰۰ دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت.قیمت طلا از مارس ۲۰۱۰ تاکنون به کمتر از ۱۱۰۰ دلار نرسیده است. انتشار آمارهای مربوط به رشد اقتصادی آمریکا طی ساعات آینده و وضعیت تقاضای فیزیکی بازارهای آسیایی تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

تحلیلگران اقتصادی تاکید کردند که طی هفته جاری همه نگاه ها به گزارش اشتغال آمریکا معطوف خواهد بود و این گزارش تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا خواهد داشت.به گزارش پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، قیمت طلا در هفته گذشته برای دومین بار متوالی با کاهش روبرو شده است. افزایش ارزش دلار و گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا داشته است.بر اساس این گزارش قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه به مرز ۱۱۹۰ دلار در هر اونس رسیده که نشان دهنده افت حدود ۲ درصدی نسبت به ابتدای هفته بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13050