قیمت بنزین در آمریکا به بالاترین رقم رسید

0
۱۰۸ بازدید

روند افزایش قیمت بنزین در آمریکا برای ششمین هفته پیاپی ادامه داشت و متوسط قیمت آن در ۳۱ ژانویه به ۳.۳۶۶ دلار در هر گالن رسید.

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، انجمن اتومبیل آمریکا اعلام کرد به‌دنبال افزایش قیمت جهانی نفت به بالاتر از ۹۲ دلار در هر بشکه، قیمت بنزین در آمریکا هم افزایش‌یافته و به بالاترین رقم از سپتامبر ۲۰۱۴ رسیده‌است. متوسط قیمت داخلی بنزین در آمریکا ۳.۴۲۳ دلار در هر گالن اعلام‌شده است.

روند افزایش قیمت بنزین در آمریکا برای ششمین هفته پیاپی ادامه داشت و متوسط قیمت آن در ۳۱ ژانویه به ۳.۳۶۶ دلار در هر گالن رسید.

متوسط قیمت بنزین در تمام ایالت‌های آمریکا در روز گذشته بالاتر از ۳ دلار در هر گالن بود، حتی در تگزاس، می‌سی‌سی‌پی، آرکانزاس و آلاباما که معمولاً پایین‌ترین قیمت بنزین را دارند. متوسط قیمت بنزین در ایالت کالیفرنیای آمریکا در روز جمعه ۴.۶۶۳ دلار گزارش‌شده است.

اطلاعات انجمن اتومبیل آمریکا نشان می‌دهد متوسط قیمت بنزین در آمریکا در ماه گذشته میلادی برابر با ۳.۲۸۸ و در سال گذشته در همین زمان برابر با ۲.۴۴۳ دلار در هر گالن بوده‌است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود در هفته منتهی به ۲۸ ژانویه اعلام کرد ذخایر بنزین در این کشور روبه‌افزایش بوده و تقاضا برای بنزین کاهش‌یافته است. بنابراین عامل افزایش قیمت بنزین در این کشور بالا رفتن قیمت نفت خام است و اگر افزایش قیمت نفت ادامه داشته باشد، قیمت بنزین بازهم بالا می‌رود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=171617