قیمت آلومینیوم در بورس لندن رکورد زد

0
۲۸۸ بازدید

قیمت فلز آلومینیون در بازار بورس لندن به بیشترین میزان از سال ۲۰۱۸ تاکنون برای تحویل در سه ماه آینده رسید و هر تن به قیمت ۲۳۰۴ دلار معامله شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس،  پس از آنکه آمارهای چین نشان داد تقاضا برای فلز آلومینیوم افزایش یافته .قیمت این فلز در بازار بورس لندن به بیشترین میزان از سال ۲۰۱۸ تاکنون برای تحویل در سه ماه آینده رسید و هر تن به قیمت ۲۳۰۴ دلار در هر تن معامله شد. 

بر اساس آمارهای گمرک میزان واردات وصادرات کشور چین در ماه مارس بسیار افزایش یافته است، حجم صادرات این کشور با ۳۰.۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه شد و حجم واردات هم با رشد ۳۸.۱ درصد به رقم ۲۲۷.۳۴ میلیون دلار رسید در حالی که پیشتر ۲۴.۵ درصد پیش بینی شده بود.

کارشناسان بر این باورند که پیش بینی ها از رشد اقتصادی مناسب بر افزایش تقاضا در چین به عنوان بزرگترین مصرف کننده فلزات اساسی کمک زیادی کرده است  اما از آنجایی که چین تصمیم به کاهش میزان انتشارات کربن گرفته احتمالا میزان تولید آلومینیوم در این کشور کمتر شود.

بر اساس این گزارش این خبر که احتمال تولید آلومینیوم در منطقه شین جینگ چین کمتر می شود علاقه به انعقاد قرادادهای آتی در بازار بورس شانگهای را بیشتر کرده است.

یک تحلیلگر کامرزبانک گفت: «علیرغم اینکه چین در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ از ویروس کرونا به شدت آسیب دید اما به نظر می رسد اشتهای عجیبی در زمینه کالاهای اساسی دارد.»

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=137860

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here