قیمتی ترین الماس جهان کشف شد

0
۲۵۹ بازدید

گران ترین الماس جهان به ارزا ۱۸ میلیون دلار کشف شد.

الماس جدیدی به ارزش ۱۸ میلیون دلار کشف شد الماس جدیدی به ارزش ۱۸ میلیون دلار کشف شد یک معدنکار کوچک الماس که عامل استخراج قیمتی ترین سنگهای جهان است، یک قطعه سنگ الماس بزرگ دیگر کشف کرد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، شرکت معدنی جم دایاموندز اعلام کرد الماسی به وزن ۴۴۲ قیراط در معدن لتسنگ واقع در لسوتو استخراج کرده است. ادوارد استرک، تحلیلگر شرکت “بی ام او کپیتال مارکتس” در یادداشتی نوشت: اگرچه تعیین قیمت این سنگها پیش از تراش خوردن آنها دشوار است اما این سنگ ممکن است حداکثر ۱۸ میلیون دلار بیارزد.

با توجه به نادر بودن چنین سنگهای بزرگی، تقاضا برای الماسهای بزرگ معمولا در شرایطی که کل صنعت دچار رکود شده، همچنان مناسب می ماند. معدن لتسنگ برای کیفیت و اندازه الماسهایی که از آن استخراج شده است و بالاترین قیمت فروش را در دنیا دارند، معروف است.

جم دایاموندز دو سال پیش الماسی به وزن ۹۱۰ قیراط کشف کرد که معادل دو توپ گلف بود و ۴۰ میلیون دلار فروخته شد. بر اساس گزارش بلومبرگ، این کشف در حالی صورت گرفته که صنعت الماس بر اثر شیوع پاندمی ویروس کرونا و تعطیلی فروشگاههای جواهرات و صنعت تراش الماس هند به زانو درآمده است.

شرکتهایی مانند دوبیرز و الروسا که معدنکاران بزرگ الماس جهان هستند، با سقوط فروش الماسهای خام و درآمد حاصل از آنها روبرو شده اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=109591