قول رئیس جمهور سکه و طلا را ارزان کرد

0
۲۵۳ بازدید

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد: ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه بستگی به موضوعات سیاسی و تحولات بازار ارز دارد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، محمد کشتی‌آرای با بیان اینکه از صبح امروز تاکنون شاهد ریزش قیمت سکه تمام بهار آزادی تا ۲۵۰ هزار تومان بودیم، اظهار داشت: در حال حاضر قیمت اونس جهانی ۱۸۳۲ دلار، قیمت سکه طرح قدیم ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، طرح جدید ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: همچنین هر قطعه نیم ‌سکه ۵ میلین و ۴۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، سکه یک گرمی ۲ میلیون تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۹۱۱ هزار تومان فروخته می‌شود.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره دلایل ریزش قیمت طلا و سکه در بازار گفت: قیمت طلا و سکه به طور مستقیم از قیمت ارز تبعیت می‌کند و امروز با ورود قیمت دلار به کانال ۲۱ هزار تومان، قیمت طلا و سکه هم کاهش پیدا کرد به طوری که از صبح تا ظهر امروز شاهد ریزش ۲۵۰ هزار تومانی قیمت سکه بودیم.

کشتی‌آرای ادامه داد: مباحث سیاسی مانند انتخابات آمریکا و صحبت‌های رئیس جمهوری و قول وی برای کاهش قیمت دلار باعث شده تا نرخ ارز نزولی شود و در بازار با ریزش نرخ دلار مواجه هستیم که به دنبال آن قیمت طلا و سکه هم کاهش پیدا کرده است.

وی یادآور شد: ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه بستگی به موضوعات سیاسی و تحولات بازار ارز دارد.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تاکید کرد: البته در حال حاضر همه فروشنده شدند و فروش بیشتر از خرید است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=129532