قفل معدن زغال سنگ گلندرود نور پس از ۸ سال باز شد

0
۱,۴۰۸ بازدید

معدن زغال سنگ گلندرود در شهرستان نور در غرب مازندران پس از ۸ سال توقف تولید، با دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیارد ریالی رونق تولید و با حضور مدیرعامل ایمیدرو صبح چهارشنبه دوباره فعال شد.

معاون معدنی اداره کل صنعت،معدن و تجارت مازندران گفت که معدن گلندرود نور پس از ۸ سال توقف فعالیت تولیدی بازسازی شد و به چرخه تولید برگشت.

یزدان برسان در گفت و گو با ایرنا ظرفیت اسمی این واحد معدنی را سالانه ۳۵ هزارتن اعلام کرد و افزود: برای بازسازی این واحد معدنی حدود ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل بسته حمایتی رونق تولید دولت تدبیر و امید وام پرداخت شد.

وی اضافه کرد : با از سرگیری فعالیت این واحد معدنی ۱۷۰ کارگر به کار گرفته شدند.

وی ذخیره زغال سنگ این واحد را حدود ۱۲ میلیون تن اعلام و اظهار کرد: با اجرای طرح توسعه در این واحد معدنی تولید آن افزایش خواهد یافت.

مازندران ۱۱۰ معدن فعال با ۸۲۰ میلیون تن ذخیره معدنی دارد و سالانه حدود ۱۹ میلیون تن ذخایر معدنی از این معادن برداشت می شود و سه هزار و ۵۰۰ نفر نیز در این واحدهای معدنی اشتغال دارند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت هم در این باره گفت: معدن گلندرود در شهرستان نور توسعه می‌یابد.

مهدی کرباسیان در بازدید از معدن گلندرود در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: معدن ذغال سنگ گلندرود که چندین سال قبل و در دولت گذشته تعطیل شده بود با رعایت ضوابط زیست محیطی با سرمایه‌گذاری دولت تدبیر و امید راه اندازی و موجب تولید و اشتغال شده است.

وی تاکید کرد: این معدن با سرمایه گذاری خوبی که شده رکورد تولید را می‌زند و قرار است بیش از ۳۰ هزار تن تولید داشته باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: به دلیل کمبود ذغال سنگ در کشور برنامه توسعه معدن گلندرود در دست اجرا است و اکتشاف هم تداوم دارد.

کرباسیان افزود: در آینده نزدیک این منطقه به منطقه تولید، اشتغال و توسعه تبدیل می‌شود و نیازهای کشور به ذغال سنگ هم برطرف می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=59342