قطر قرارداد ۲۰ ساله گاز طبیعی با کره جنوبی امضا کرد

0
۱۴۶ بازدید

قطر پترولیوم اعلام کرد این قرارداد که با شرکت گاز کره (COGAS) بسته شده است، شامل عرضه دو میلیون تن در سال گاز طبیعی مایع می‌شود.

 به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، شرکت قطر پترولیوم یک قرارداد خرید و فروش ۲۰ ساله برای عرضه گاز طبیعی مایع با کره جنوبی بسته است.

 قطر پترولیوم اعلام کرد این قرارداد که با شرکت گاز کره (COGAS) بسته شده است، شامل عرضه دو میلیون تن در سال گاز طبیعی مایع می‌شود.

 ارسال محموله‌های گاز به کره از ژانویه ۲۰۲۵ آغاز شده و این محموله‌ها به پایانه‌های دریافت گاز طبیعی شرکت گاز کره خواهند رسید. قطر در حال حاضر طی قراردادهای بلند مدت، بیش از ۹ میلیون تن در سال گاز طبیعی به کره صادر می‌کند که آن را تبدیل به بزرگترین عرضه کننده گاز به جمهوری کره کرده است.

 طبق گفته یکی از مقامات شرکت گاز کره، این ارزان‌ترین قرارداد بلند مدت عرضه گاز است که این کشور تا حالا امضا کرده است. قطر و کره در ۲۰۱۹ در اوج کاهش قیمت گاز  به خاطر بحران کرونا، در مورد قیمت این قرارداد به توافق رسیدند ولی بعد مفاد قرارداد را اصلاح کردند.

 طبق این قرارداد، کره جنوبی حق افزایش، کاهش یا لغو بخشی از واردات گاز طبیعی مایع را خواهد داشت.

 کره جنوبی سومین وارد کننده بزرگ گاز طبیعی مایع در جهان پس از چین و ژاپن است که سالانه ۳۸ میلیون تن از این محصول را از قطر و استرالیا وارد می‌کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=148029