قطار برقی در انتظار فاینانس چین

0
۲۶۶ بازدید

معاون وزیر راه و شهرسازی از مذاکره با بانک مرکزی به منظور تامین فاینانس ۲میلیارد دلاری چین برای پروژه برقی کردن قطار تهران – مشهد خبر داد و گفت: ۴خطه کردن قطارهای حومه ای تا شهریور ۹۵انجام می‌شود.

محسن پورسید آقایی در گفتگو با مهر در خصوص آخرین وضعیت برقی کردن قطار تهران – مشهد، اظهار داشت: در حال حاضر به دنبال تامین فاینانس چین هستیم و بانک مرکزی در حال مذاکره با کشور چین است.

وی با بیان اینکه تلاش‌ها برای حل مشکل فاینانس در حال انجام است، گفت: کار مطالعات پروژه شروع شده است اما مراحل اجرایی هنوز منتظر تامین فاینانس است، ضمن آنکه این پروژه ۲میلیارد دلار فاینانس نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت راه آهن درباره آخرین وضعیت قطارهای حومه ای، افزود: همه پروژه‌های قطارهای حومه‌ای در حال انجام است. الان پیمانکاران برای ۴خطه کردن خطوط مسیر تهران – ورامین – گرمسار مشغول کار هستند.

پورسید آقایی با اشاره به اینکه پروژه تهران – کرج و دوخطه کردن کرج- هشتگرد هم در حال انجام است، گفت: امیدواریم براساس زمان بندی در شهریور ۹۵عملیات ۴خطه کردن قطارهای حومه‌ای تمام شود و این قطارها به صورت کامل مورد استفاده قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به طراحی‌های جدید ایستگاه‌های قطار در چند شهر بزرگ، گفت: ایستگاه‌های کنونی راه آهن برای ۸۰سال پیش است و نیاز به یک بازطراحی در این ایستگاه‌ها وجود دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی به بازطراحی ایستگاه راه آهن تهران اشاره کرد و افزود: باید در تهران ترمینال قطار سریع السیر و قطارهای حومه ای طراحی شود، همچنین باید خطوط مترو و راه آهن یکپارچه شود.

وی افزود: یکی از جنبه‌های تغییر در چهره راه آهن تغییر در ظاهر ایستگاه‌ها است تا ضمن حفظ تاریخجه راه آهن، شکل قدیمی آن هم تغییر کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13858