کد خبر: 195716
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۴۰۱
گروه : انرژی

قرارداد نصب ۴.۵ میلیون کنتور هوشمند امضا شد

قرارداد نصب ۴.۵ میلیون کنتور هوشمند امضا شد

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) به نقل از ایسنا، "آرش کردی" با بیان اینکه این برنامه در حال اجرا و راه‌اندازی است و برای سال ۱۴۰۲برنامه‌هایی را در این بخش در دستور کار داریم، اظهار کرد: قرارداد این طرح بسته شده و قرار است در سال ۱۴۰۲ اجرایی شود.

وی با تأکید بر اینکه حداقل تا سال آینده نصب کنتور برای دو میلیون مشترک یا حداقل برای  یک میلیون و ۱۰۰ هزار مشترک اجرایی می‌شود، گفت: این طرح برای به صورت جدی در دستور کار قرار دارد؛ ضمن اینکه از این طریق می‌توانیم مانع مصرف رمز ارزهای غیرمجاز در زمان پیک شویم.

مدیرعامل توانیر با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که با شرکت سا تکاب در این راستا به امضا رسیده است، گفت: دو شرکت در زمینه ایجاد زنجیره هوشمندسازی شبکه برق باهم دیگر همکاری خواهند داشت. در قالب این تفاهم‌نامه، ساتکاب موظف به توسعه و ایجاد زنجیره هوشمندسازی در صنعت برق شامل تأمین کنتورهای هوشمند، مودم، نصب و راه‌اندازی، ایجاد زیرساخت ICT لازم و... شده است.

به‌گفته کردی همچنین توانیر نیز متعهد شده است در زمینه همکاری‌های فنی و اقتصادی با شرکت سا تکاب به منظور تحقق اهداف تفاهم‌نامه و واگذاری مجوز بهره‌برداری از بستر فیزیکی شبکه برق به منظور احداث شبکه زیرساخت مخابراتی فیبر نوری و استفاده تجاری از این شبکه با سا تکاب همکاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.