قراردادها تنها با یک کشورخاص منعقد نشود

0
۴۹۵ بازدید

درجلسه کمیسیون صنایع با خودروسازان چه گذشت

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: در جلسه ای با حضور رئیس سازمان گسترش و نوسازی ایران و مدیران ایران خودرو و سایپا اعلام شد، بدهی خودرو سازان از ۴هزار میلیارد به ۱۲۰۰ میلیارد کاهش یافته است.

عبدالله رضیان در گفتگو با مهر، درخصوص جلسه کمیسیون صنایع و معادن گفت: دراین جلسه مقرر شد گزارش جامع درمورد وضعیت صنعت خودرو و قراردادهای در حال انعقاد به کمیسیون ارائه شود.

عضو کمیسیون صنایع گفت: نظر کمیسیون این بود که قراردادها تنها با یک کشورخاص منعقد نشود بلکه با کشورهای مختلف منعقد شودتا در شرایط سیاسی خاص دچار مشکل نشویم.

وی ادامه داد: علاوه بر این تاکید شد که در قراردادهای خارجی انتقال تکنولوژی صورت گیرد و از نیروی کار داخلی استفاده شود. همچنین مشکل رکود صنعت خودرو با صادرات برطرف شود.

عضو کمیسیون صنایع با اشاره به انتقادات نمایندگان در مورد کیفیت خودرو ها اظهارداشت: رئیس سازمان گسترش صنایع اعلام کرد در حال ارتقاء کیفیت خودرو ها هستیم.

وی اظهارداشت: آقای معظمی اعلام کرد قراردادهای خارجی در مرحله توافق است و هنوز هیچ قراردادی اجرایی نشده است.

رضیان ادامه داد: همچنین اعلام شد عراق که بیشترین حجم واردات خودرو را از ایران داشته است به خاطر وضع مقررات دقیق و سخت گیرانه در کیفیت، فعلاً هیچ خودرویی از ایران وارد نمی کند و صادرات خودرو به عراق قطع شده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس ادامه داد: همچنین اعلام شد بدهی خودرو سازان از ۴هزار میلیارد به ۱۲۰۰ میلیارد کاهش یافته است.

عضو فراکسیون مستقلان مجلس از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه موقت فراکسیون مستقلان در جلسه مجمع عمومی عصر امروز این فراکسیون خبر داد.

نماینده مردم قائم شهر در مجلس ادامه داد: قرار است حتی اگر اعضای این فراکسیون به ۳۰ نفر هم رسید تشکیل جلسه دهیم تا فراکسیون شکل بگیرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36517