قانع شدن مجلس نشینان از پاسخگویی زنگنه به۲ هفته دیگرموکول شد

0
۸۵۵ بازدید

چه مجلس نشینان دوره دهم و چه دوره یازدهم گویی قسم یاد کردند تا در هر فصل از سال حداقل یکبار این وزیر دولت دوازدهم را به پاسخگویی وادار کنند .

بهارستانی‌های تازه نفس دوباره شیخ الوزرا را به مجلس بردند و درباره پاره ای از مسایل از وزیر نفت پاسخ خواستند .

به گزارش خبرنگارجهان اقتصاد، چه مجلس نشینان دوره دهم و چه دوره یازدهم گویی قسم یاد کردند تا در هر فصل از سال حداقل یکبار این وزیر دولت دوازدهم را به پاسخگویی وادار کنند .

بنابراین گزارش، وزیر نفت که روزهای آخر را در دولت روحانی می گذراند از سوی برخی از نمایندگان، به کمیسیون انرژی مجلس فراخوانده شد .

مالک شریعتی نیاسر، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار جهان اقتصاد اظهار کرد: جلسه دیروز کمیسیون انرژی با حضور وزیر نفت جهت پاسخگویی به سوالات نمایندگان برگزار شد و سوال اول توسط رضایی، نماینده مردم دشتستان، درباره دلایل تاخیر در تکمیل فاز ۱۴ پالایشگاه پارس جنوبی مطرح شد.

وی تصریح کرد: وزیرنفت نیز دلایل تاخیر را بیان کرد که عمده ترین دلیل تاخیر را عدم توانمندی پیمانکار و خلف وعده های او و عدم امکان برخورد با پیمانکار دولتی از ناحیه وزارت نفت دانست و در آخر رضایی از پاسخ های وی قانع نشد و سوال به صورت ملی به صحن مجلس ارجاع خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس عنوان کرد: سوال دوم در ارتباط با قرارداد گازی ترکمنستان و حکم دیوان داوری بین المللی در این خصوص بود و آقای وزیر درباره این سوال به جهت اینکه در توضیحات سوال کنندگان مواردی از جزئیات قرارداد، حکم داوری و برخی مسائل پیرامون در جلسه کمیسیون مطرح شد وقت بیشتری خواستند که سوالات را بررسی کنند و پاسخ دهند.

مالک شریعتی نیاسرگفت: سوال سوم هم توسط کوهساری نماینده رامیان مطرح شد که این سوال منطقه ای تشخیص داده شد و در حوزه پالایش و پخش بود و قرار شد نخعی، نماینده نهبندان و سربیشه، به نمایندگی از اعضای کمیسیون این موضوع را دنبال کند و تا دوهفته آینده نتیجه به کمیسیون ارسال شود و اعلام نتیجه قطعی مبنی بر قانع شدن یا نشدن به دو هفته آینده موکول شد.

وی تاکید کرد: در پایان قرار شد وزیر نفت مستندات خود را نسبت به پاسخ هایی که در جلسه دادند به سوال کنندگان تقدیم کنند تا بر اساس آن سوال کننده ها اعلام کنند قانع شدند یا نه و ممکن است جلسه دیگری در کمیسیون در این خصوص برگزار شود یا جلسه ای بین سوال کنندگان و وزیر نفت تشکیل و اسناد بررسی شود و سپس سوال کنندگان در خصوص قانع شدن یا نشدن اعلام نظر کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=108290