کد خبر: 3769
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۳

قالیباف: سران عرب باید سکوت خود را در برابر جنایات رژیم صهیونیستی بشکنند

قالیباف: سران عرب باید سکوت خود را در برابر جنایات رژیم صهیونیستی بشکنند


شهردار تهران با بیان اینکه سران عرب باید سکوت خود را در برابر جنایات ددمنشانه رژیم صهیونیستی بشکنند، گفت: لازم است در این شرایط حساس کشورهای مسلمان غیرت دینی و اسلامی از خود نشان داده و نسبت به بحران انسانی غزه واکنش نشان دهند.
به گزارش

مهر، محمدباقر قالیباف روز جمعه همراه با جمع پرشور شهروندان تهرانی، در راهپیمایی روز قدس حضور پیدا کرد.
وی در حاشیه این راهپیمایی طی گفت و گویی با خبرگزاری ایرنا، ابراز داشت: امروز نوار غزه برای چندمین بار مورد حمله ددمنشانه و غیرانسانی رژیم اشغالگر صهیونیستی قرار گرفته و شهروندان بی دفاع و مسلمان روزه دار در زیر شدیدترین تهاجمات و تجاوزات بی رحمانه هوایی و زمینی صهیونیست ها، کشته، زخمی و آواره می شوند، بنابراین لازم است جهان اسلام با وحدت یکپارچه دربرابر این جنایت بپا خیزند.
شهردار تهران با تاکید بر اینکه مطمئنا جنایت در غزه پیامدهای غیرقابل کنترلی را در پی دارد، تصریح کرد: از مقامات سازمان ها، نهادها و مجامع بین المللی مسئول و تاثیرگذار و نیز از همه رهبران، مقامات و سیاستمداران ملی و محلی دلسوز و مسئولیت پذیر منطقه و جهان می خواهیم که در برابر این وضعیت بحرانی ساکت ننشینند زیرا که بی تفاوتی در برابر جنایات رژیم صهیونیستی در غزه پیامدهای مخربی درپی دارد که به شدت فراگیر و غیرقابل کنترل خواهد بود.
قالیباف با اشاره به حضور پرشور مردم تهران در راهپیمایی روز قدس بیان داشت: هر اندازه که حضور مردم ایران و دیگر کشورهای اسلامی در راهپیمایی روز قدس بیشتر باشد، ناامیدی رژیم غاصب و حامیان آنها بیشتر می شود.
شهردار تهران روز قدس را روز وحدت دنیای اسلام دانست و تصریح کرد: در این روز تمامی مسلمانان آزاده جهان علیه وحشی ترین جنایتکاران تاریخ فریاد نفرت سر داده و از مدعیان حقوق بشر می خواهند تا نسبت به جنایات رژیم پوشالی اسرائیل علیه مردم بی دفاع غزه بی تفاوت نباشند