فیلم مستند «رودیون» روسی از سیبری تا مشهد

0
۳۲۸ بازدید

«رودیون» جوانی روسی است که برای شناخت حقیقت و دین اسلام راهی ایران و شهر مشهد می شود و سرانجام آخرین دین خدا را می پذیرد

به گزارش ایرنا، گرایش به اسلام و تشیع در سال های اخیر توسعه فراوانی یافته و روز به روز بر تعداد کسانی که از ادیان دیگر و حتی از بی دینی به اسلام و مکتب اهل بیت(ع) مشرف می شوند، افزوده می شود؛ همین امر موجب شده است تا سران جهان کفر و استبداد احساس خطر کنند و برای جلوگیری از این رشد روزافزون، پروژه های مختلفی همچون اسلام هراسی و شیعه هراسی را با جدیت دنبال کرده و در این راستا هر روز نقشه جدیدی را ارایه و اجرا کنند که از آن جمله می توان به تقویت گروه های تکفیری به منظور بدنام کردن اسلام اشاره کرد.

با این حال جویندگان حقیقت راه خود را پیدا می کنند و با وجود همه حجاب ها و موانعی که برای دور ماندن چشمان حقیقت بین از روشنی و نور ایجاد شده، پرده ها را کنار می زنند و راه به سوی حقانیت می گشایند.

«رودیون» نام مستندی است درباره جوانی روسی به همین نام؛ او در دانشگاه به واسطه دوستان مسلمانش با اسلام آشنا و پس از مدتی با دیدن عزاداری عاشورا در کربلا و احساس نزدیکی با اهل بیت(ع)، برای تشرف به اسلام ترغیب می شود.

وی در جریان سفر به ایران به مشهد نیز مسافرت کرده و مسلمان می شود؛ او در بازگشت از سفر، متوجه بیماری مادرش می شود و آن را امتحانی از جانب خدا می شمارد.

راوی این مستند خود رودیون است و خانه مستند انقلاب اسلامی آن را تهیه کرده؛ مستندی که قرار است ساعت ۱۹.۳۰ روز پنجشنبه چهارم دی و تکرار آن روز بعد ساعت از شبکه افق به نمایش در آید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8270